"Günlük Kişisel Gazete"

Blog Yazarı

Hussoloji, 2005 yılından beri kişisel blog yazmaktadır.

2.07.2008

Ergenekon Operasyonunda Son Perde

Dün yapılan ani operasyonla beraber 20 kişi daha gözaltına alındı.Gözaltına alınanlar arasında Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Sinan Aygün, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Genel Başkanı ve emekli Orgeneral Şener Eruygur, emekli Orgeneral Hurşit Tolon ile Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Mustafa Balbay da var.Böylece Ergenekon adı verilen operasyonun 6. perdesi de gerçekleştirilmiş oldu. Başbakan hatırlayacaksınız geçenlerde İlker Başbuğ Paşa ile görüşmüştü. Medya bu görüşmeyi sorgulamış ancak ardında farklı nedenler aramıştı. Bugün ortaya çıkan hadiseler gösteriyor ki o görüşmede dünkü gözaltılarla ilgili bir şeyler de konuşulmuş olabilir.


Türkiye çok hassas bir süreçten geçiyor. İki kutup arasındaki çekişme artık iyiden iyiye yüzeye çıkmış durumda. Ya da dışardan öyle gözüküyor. Ergenekon olayına, Nato döneminden başlayarak baktığımız zaman bu tarz yapılanmaların aslında her devlette var olduğunu anlıyoruz. Yani bir bakıma güvenlik endişesi ile kurulmuş ancak atıl kaldıklarında kendilerine yeni alanlar yaratan mekanizmalara dönüşmüşlerdir.


Burada önemli olan bu mekanizmaları kullanan, yöneten ve yönetilen kişileri tesbit etmektir. Bu tarz örgütlenmelerin içerisinde devletin üst düzey yetkilileri, medyadan bazı yazarlar ve sivil toplum kuruluşları yer alabilir. Ancak bunun kanıtlanması da hukukun gereği olarak önümüzde durmaktadır.


Ülke giderek sonu bilinmeyen bir kuyuya doğru gidiyor. Bu soruşturmayı gerçekleştiren kurum ve kuruluşların nasıl ciddi bir iş yaptıkları ortada. Türkiye bu dönemeci sorunsuz geçmeli ve yoluna devam etmelidir. Aksi takdirde dış mihrakların bu kaotik ortamı değerlendirmesi hiç de zor olmaz...

Paylaş:

1 yorum:

  1. Bu ülkeyi kutuplaştırmaya götürmek isteyenler bazı şeylerin farkında değiller. Tv, radyo ve internet işte bu üç şey insanların gözünü açtı ve halkımız bilinçlenmeye devam etmekte. fakat önemli olan her bilgiyi almak değil doğru bilgiyi almak, buna ulaşmanın yolu ise bilgileri karşılaştırmak.

    YanıtlaSil

Copyright © Hussoloji | Powered by Blogger Design by ronangelo