"Günlük Kişisel Gazete"

Blog Yazarı

Hussoloji, 2005 yılından beri kişisel blog yazmaktadır.

20.03.2012

Tanıtım Yazısı ve Seo

Büyüyen internet reklamcılığında, reklam stratejileri gelişmeye ve değişmeye devam ediyor. Etkili reklam stratejileri ortaya koymak için internet dünyasının olanakları artık çok daha verimli kullanılabiliyor.


Web dünyasında iş yapan ve tanıtıma önem veren firmalar ya da yeni girişimler seslerini duyurmak için artık "tanıtım yazıları"nı tercih ediyorlar. Bunun yanında bir çok web sitesi bu tarz tanıtım yazılarıyla "backlink" konusunda orjinal taktikler geliştiriyor ve böylece "pr" değerlerini arttırıyorlar.


Ancak tanıtım yazıları furyası artınca daha orjinal ve samimi tanıtım yazıları önemli olmaya başladı. Bir başka sitede yayınlanan tanıtımınız samimi ve özgün bir içeriğe sahip olmalı. Bu nedenle "blog yazarları" tarafından yazılan tanıtım yazılarının daha etkili olduğunu söylemek yanlış olmaz. Bu yazılarda tanıtımı yapılan siteye de genellikle tek bir link çıkışı daha etkili oluyor. Üç link çıkışından fazlası "çöplük" olarak değerlendiriliyor.


Ben de bir süredir tanıtım yazılarını blogumda yayınlıyorum. Önemli bir reklam mecrası olduğuna inanmakla beraber bir çok önemli ve etkili firmanın artık bu alanı kullandığını da ek olarak belirtmem gerekiyor. Tanıtım yazısı vermek isteyenler şuradan "Tanıtım Yazısı Yayınlayın" sayfasını inceleyebilirler...

Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönder

Copyright © Hussoloji | Powered by Blogger Design by ronangelo