www.Hussoloji.com

Günlük Kişisel Gazete

Domuz gribi nedeniyle katı meyve sıkacağı pazarında yaşanan satış patlamasından geçenlerde bahsetmiştim. Öyle ki satışlarda yüzde 250 bir artış var. Ben de bu kervana katılarak bir meyve sıkacağı aldım ve ilk denememi “havuç” ile yaptım…

Havuç suyu denince önceleri yüzümü ekşitirdim. Hatta portakal ve elma varken neden havuç suyu içeyim gibi bir düşünce içerisindeydim. Fakat bugün “havuç suyunu” deneyince bu düşüncemden vazgeçtim. Gerçekten müthiş bir tadı var.

Ayrıca vücuda bir çok da yararı mevcut… Peki nedir bu havuç suyunun faydaları diye araştırdım. Karşıma şunlar çıktı:

  • Havuç suyu, kanı temizler. Vucuttaki üre asidi, ürat tuzları ve benzeri yorgunluk maddelerini, idrarla dışarı atarak, romatizma, mafsallarda ürat birikmesi, kum ve taşda çok fayda verir.
  • Havuç bol A vitamini ile gözlerin görmesini artırır, her türlü hücrelerin çalışmasını ve yenilenmesini sağlar. Cilde temizlik ve pembelik verir.
  • Taze sıkılmış havuç suyu yarı yarıya süt ile karıştırıp günde 3-5 bardak içilirse, astım, bronşıt, öksürük, ses kısıklığı ve veremde çok faydalıdır.
  • Havuç kalp damarlarını genişletir ve kalbi kuvvetlendirir. Kalp rahatsızlığı ve damar sertliği olanlara çok faydalıdır.
  • Havuç suyunun önemli bir özelliği yemek borusu ve mide yanmasına karşı olan gücüdür. Mide yanması çekenler için bir bardak havuç suyu bulunmaz bir nimettir. . Alzheimer hastalığına karşı taze sıkılmış havuç suyu kürünün önleyici etkisi yaklaşık %80 dir.

Gerçekten ilgi çekici. Havuç suyunu daha önce içmediyseniz ya da bir ön yargıya sahipseniz bunu hemen kafanızdan atın derim. En kısa zamanda bir meyve sıkacağı ile beraber bir kilo da havuç alın… Ve suyunu afiyetle için!

Categories: Makale

One Response so far.

  1. cemil diyor ki:

    DEĞERLİ HOCAM, UZUN YILLAR  MİDE YANMASINDAN ŞİKAYET EDEN BİRİ OLARAK SİZE TEŞEKKÜR EDİYORUM

Leave a Reply