ANNAPOLİS

      Filistin yıllardır kanayan bir yara. İsrail?in bölgeye yerleşmesinden sonra yıllarca devam eden bir mücadele başladı. Bu mücadelede hep kaybetmeye mahkum bir taraf gibi gözükse de hiçbir zaman pes etmedi Filistin? 

  Yaşanan acılar ve zulümler bütün dünyayı üzmesine rağmen kimse adım atmıyor ve İsrail bölgede istediği gibi davranıyordu.Sonra yaşanan Oslo Süreci ve çözülemeyen sorunlar başladı...   Bugün yine çözümden bahseden bir ABD-İsrail hattı mevcut. Oslo yerine şimdi de ABD?nin Annapolis kentinde bir toplantı düzenleniyor ve bölgenin tüm ülkeleri buraya davetli? Hatırlayacaksınız geçenlerde Peres ve Abbas Türkiye?de barış! Mesajları verdiler. Ne kadar samimiler bilemem ancak bundan önce yapılan toplantıların akan kanı durdurmadığını defalarca gördük? 
  Hatta bu tarz toplantıların mesaj vermek için yani ?bakın biz uğraştık ama olmadı? diye yapıldığı ve bu şekilde dünya kamuoyunun ikna edildiği izlenimi uyandı?   Tabi gönül ister ki sorunlar toplantılarla çözülsün ve her şey düzelsin fakat her şey kongre ve toplantılarda anlatıldığı gibi değil maalesef?

Yorum Gönderme

1 Yorumlar

  1. ikinci dünya savaşında bile dünya bu kadar kan görmemişti. tek fark var; ozaman dünya bunun farkındaydı. şimdi değil...

    YanıtlayınSil