Operasyon devam ediyor!


  Kandil?e yapılan hava saldırısı ile beraber yeni bir dönem başladı. Gerek ulusal gerek uluslar arası medyada operasyonun ele alış biçimi benzer. Herkes Türk Ordusunun başarılı bir operasyon gerçekleştirdiğini düşünüyor. ?Kısıtlı bir hava saldırısı yapılabilir? diyerek sınır ötesi harekata karşı çıkan Avrupalılar , Türk Ordusunun bu alandaki maharetini küçümsemiş olmalılar ki şu anda pek ses çıkarmıyorlar?

  Daha önceden de bir çok kere yazdığımız gibi PKK bölgede gözden çıkarılan bir örgüt konumuna düşürülmüştür. Yani bu saatten sonra ne Amerika ne de Irak bu örgüte ihtiyaç duymayacaktır. Yapılan operasyon bizim açımızdan yararlıdır ve bölgenin yeniden yapılanmasında adeta bir milattır.   Tabi ki gönül ister ki hiçbir sorun silahla çözülmesin ancak Türk Halkı ve devleti yıllardır büyük bir sabır göstermektedir. Bu sabrın artık taşması normaldir tam aksine bu zamana kadar taşmaması ilginç karşılanmalıdır?  Bundan sonra bölgedeki hareketliliği dikkatli izlemeliyiz. Çünkü terör örgütleri  genelde bu tür durumlarda refleks gösterirler. Bu da bir yolunu bulup saldırmak isteyebilecekleri anlamına gelmektedir. Ancak dün gelen haberler , özel birliklerimizin bölgede gerekli tertibatı aldıklarını ve olası saldırılara karşı karadan operasyona destek verdiklerini göstermektedir?  Bundan sonraki durumu dikkatle izlemekte yarar var?

 

Yorum Gönderme

2 Yorumlar

  1. Selamlar, Uzun zaman ara vermiştik ama artık son hız geri döndük :) Bu arada siz de değişiklik yapmışsınız. Yazılarını büyük zevkle okuyordum hala buralarda olmanıza sevindim. HAYIRLI BAYRAMLAR

    YanıtlayınSil
  2. Hayırlı Nice Bayramlar dilerim...

    YanıtlayınSil