Milli Takım?ın Belarus?la yaptığı maçta en çok konuşulan skor değil, yeni tasarım Milli Takım formalarıydı. Hatta öyle ki maç yorumlarının çok çok önüne geçen bir durum yaşandı. Herkes turkuaz formayı yadırgadı ve eleştirdi ancak normal karşılayanlar da oldu...Tabi herkes kendi fikrini açıklama konusunda serbest, ben de buradan bu rengin Milli Takım ruhuna uymadığını açıklamak istiyorum. Tasarlayan arkadaşlar ne düşünmüşler ya da nasıl düşünmüşler bilemem fakat bir ülkenin Milli Futbol Takımının giyeceği formada o ülkenin bayrağının renklerinin olması gerekmez mi?


Siz Almanya futbol takımının atıyorum ?mavi? renk bir formayla sahaya çıktığını gördünüz mü? Bu biraz da tarihsel misyonla alakalı... Yıllar boyu kırmızı klasik formayla sahaya çıkın sonra da ?yeni tasarım turkuaz?... Bu kadar basit mi herşey? Bu ülkenin milli takımına yeni bir forma tasarımı yapıyorsanız, o zaman bu millete de bazı şeylerin sorulması gerekmez mi?


En azından bir anket yapılsın ve tasarımlar konusunda görüşler alınsın... Bir de bu forma deplasman maçlarında giyilecekmiş. İnşallah en kısa zamanda daha özgün tasarımlar (kırmızı-beyaz) görmek dileğiyle...