Yargı ve Yürütme arasındaki gerilim giderek tırmanıyor. Türkiye bu tarz zirvedeki gerilimleri bundan önce çok yaşadı ancak şu andaki durum iyiden iyiye çözülmesi çok zor bir krize doğru gidiyor. Ülke olarak bir çok sorunumuz çığ gibi bir yanda dururken hala parti kapatmalar ve muhtıralar üzerinden yapılan bir siyaseti izliyoruz...
Yargıya intikal etmiş bir olay hakkında genel bir kural vardır. O konu hakkında basın yolu ile açıklama yapılmaz, yapılmamalıdır. Fakat bu kural parti kapatma konusunda ne yazık ki işlemedi. Öyle ki neredeyse konuşmayan kalmadı. Ve sonunda yargıtay da sivil muhtıra olarak etiketlenen bildirisini yayınladı.

Ardından danıştaydan da destek geldi.

Ak Parti tarafında ise durumu küçümseyen ve ateşe benzin döken bir anlayış tarzı hakimdi bu bildiriden sonra. Bence Ak Parti bu tarz bildiri ve muhtıraların kendilerine güç kattığı görüşündeler. Cumhurbaşkanlığı seçimleri olsun, 22 Temmuz'da yapılan genel seçimlerde olsun hep daha da fazlasını alarak kazanan AK Parti oldu. O zaman gerilim politikasının kazananı hep aynı.

Peki kaybedenler kim?