Ankara ve Yer Gösteren Tabelalar


Bir süreliğine blogumdan uzak kalmamın sebeplerinden birisi Ankara'ya olan ziyaretimdi.Ordan da Bodrum'a geçtim ve bir süre daha burada kalacağım. Bodrum ile ilgili notları bir kaç gün sonra blogumda okuyabilirsiniz... Ama öncelikle Ankara notlarımı sizinle paylaşmalıyım.


 
Bir arkadaştan aldığımız Honda marka bir araçla yaklaşık 140-160'tan düşmeyerek vardık Ankara'ya...Ankara'ya bundan önce de defalarca gittiğim için benim için ilgi çekici bir yanı yok desem yalan olmaz. Önce biraz Sakarya Caddesi, Kızılay falan derken ilk günün yorgunluğu ile hemen uyudum ve diğer gün Ankara'yı daha etraflıca gezme fırsatını yakaladım...
Bu arada Ankara'ya giderken Bolu civarında Cafer Usta'nın Yeri isimli bir yerde yediğimiz akşam yemeğinden de bahsetmem gerekiyor. Güzel ve nezih bir ortam olan Cafer Usta'da Tereyağlı Tavuk yemenizi önererek hemen Ankara'ya ışınlanıyorum.
Ankara'da dikkatimi çeken hususlardan birisi "yer gösteren trafik levhalarının" son derece yetersiz olmasıydı. Öyle ki aradığımız yeri bulmak için gecenin bir yarısı 100 kişiye adres sormak zorunda kaldık. İstanbul'daki gibi büyük mavi tabelalardan Ankara'ya da istiyoruz. Ankara'da kaldığım süre içerisinde bir de Atatürk Orman Çiftliğine gittim. Orada bulunan lokantaların yanında satılan Kokoreç'in çok ünlü olduğundan bahsettiler. Dört tane çeyrek kokoreç söyledik ve 18.75 ytl tuttu. İstanbul Şampiyon Kokoreç bile daha ucuz diyerek dikkatinizi bu kokoreç mevzusuna da çekmek istiyorum. Ankara notlarım bu kadar, fırsat buldukça Ankara hakkında yazmaya devam edeceğim.Sırada ülkemin en güzel yerlerinden birisi Bodrum...

Yorum Gönderme

3 Yorumlar

  1. konya yolculuklarım sırasında transit geçtiğim bir yer ankara. boğucu, sıkıcı bir yer. gezmedim hiç ama.

    YanıtlayınSil
  2. vay be ne güzel gez dolaş eğlen :) biz de finaller le uğraşalım . kıskandım valla ...

    YanıtlayınSil
  3. Ankarayı sevemeyen insanlardan biri de benim. 4 Yıl orada yaşamış olmanın verdiği bıkkınlıkla fazla da gidilesi bir yer değildir benim için. Ankara yolunda favorim bolu dağına tırmanış aşamasında yolun sağ tarafında kalan İSMAİL'İN YERİ dir. Et işinde gerçekten çok iyiler. Tabelaların az oluşu éAnkara'da kaybolamazsın" mantığından kaynaklı bukadar az diye tahmin ediyorum. hani neresine gidersen git seni Kızılay'a götürecek bir araç mutlak bulursun ya ondan sebep :)) Ulaşımı istanbul kadar yıpratıcı değil tek sevdiğim yönü budur. AOÇ, İstanbul gibi hayvanat Bahçesi kıtlığı çeken bir şehirden giden bizler ve çocuklarımız için mutlak gezilecek bir yer. Ama kokoreç asla :) Gitmeden sormuş olsaydın ben seni uyarırdım :)) Hosta da döner ve Ankara simit'i tüketeceksin Ankarada. Aaa birde SİM'den dondurma :)) Özellikle de meyve parçalı olanlardan :))

    YanıtlayınSil