İran'la Koordineli Operasyon


Genelkurmay Başkanlığı Stratejik Araştırma ve Etüt Merkezi (SAREM), önemli bir uluslararası sempozyum düzenledi. Dün İstanbul Maslak?ta, Harp Akademileri Komutanlığı?nda, ?Orta Doğu; Belirsizlikler içindeki geleceği ve güvenlik sorunları? sempozyumunda Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt son derece önemli açıklamalarda bulundu.
Genelkurmay Başkanımız, terör örgütünün eskiden katırlarla silah taşırken şimdi bu işi kamyon konvoyları ile yaptığını ve ellerinde kanıtlar olduğundan bahsetti. Bu durum da gösteriyor ki terör örgütü hala bazı ülkeler tarafından destekleniyor. Bu destek sürdüğü sürece de terörün bitmesi ve bitirilmesi son derece zor. Önemli olan bu desteğin kesilmesi.
Kara Kuvvetleri Komutanı İlker Başbuğ da son derece önemli açıklamalarda bulundu.Kara Kuvvetleri Komutanı son zamanlarda İran?la koordineli hareket ettiklerini söyledi ve özellikle PKK ve PJAK?la mücadelede ve bu konuda birlikte hareket ettiklerini açıkladı.Bu son dönemlerde yapılmış en önemli açıklamalardan birisi bana göre. İlk defa İran'la birlikte operasyon yapıldığı resmi ağızlardan açıklandı. Bu da terörün üstüne hangi kararlılıkta gidildiğini bizlere gösteriyor. Örgütün üst kademesi bölgede parçalanmış bir halde ve İran-Türkiye ortaklığındaki operasyonlar son darbeleri indiriyor.
Bu toplantıdan edindiğimiz en önemli bilgi mücadelenin tüm kararlılığı ile devam edeceği gerçeği oldu...

Yorum Gönderme

0 Yorumlar