Milli Takımın Onurlu Duruşu


Bu gece sahada bir Milli Takımın onurlu duruşu vardı. Maçtan hemen sonra açıklama yapan Arda "ikinci yarıya eğer kaybedeceksek onurlu kaybedelim diye çıktık" diyerek A Milli Takımımızın onurlu duruşunu sergiledi... Millilerimiz 2-0 yenik durumdan 3-2 kazanarak destan yazdılar...


 
Bu gece sahaya çıkan 11 oyuncumuz ilk yarı çok kötü bir mücadele örneği gösterdiler. Gerçekten kötüydüler ve bu durumdan onlar da en az bizim kadar rahatsız oldular. Çek Teknik adam çok akıllı bir hamle ile sahaya Koller'i sürdü. Kule santrfor olan Koller ilerde defans oyuncularımızı rahatsız etmesinin yanı sıra 34. dakikada sağdan gelen topa kafa vurarak topu ağlarımıza gönderdi. Bu golde özellikle adam paylaşımı konusunda defans oyuncularımızın önemli eksiklikleri oldukları görüldü.
Bu devrede başka gol olmayınca ikinci yarıya Sabri değişikliği ile başladık. Semih oyundan çıkarken Sabri sağ açık oynamaya başladı. Ardından Kazım oyuna girdi ve baskımızı iyice arttırıyoruz derken 2. golü 62. dakikada Plasil'in ayağından yedik. Bu golden sonra biraz duraksama yapsak da sahneye mucize adam Arda çıktı ve 75. dakikada skoru 2-1'e getiren golü atmayı başardı.
88. dakikada maçın kader anı yaşandı. Hamit'in ceza alanına ortaladığı topu kaleci Cech elinden kaçırınca, Nihat meşin yuvarlağı boş kaleye gönderdi ve skoru 2-2 yaptı. Gerçekten çılgınca bir andı. Bütün Türkiye bu gol ile ayağa kalktı derken Türkiye fırtınası arkasına yağmuru da alarak devam etti.
90. dakikada Nihat'ın ceza yayı üzerinden yaptığı aşırtma vuruşta üst direğe çarpan top ağlarla buluştu ve Türkiye 3-2 öne geçti. Bu dakikadan sonra Türkiye tarih yazdığını tescillemek için sadece kalan dakikaların geçmesini bekledi. Ancak Volkan'ın yaptığı amatör bir davranış koca maçın heba olmasına neden olacaktı. Kırmızı kart gören Volkan oyunu terk edince oyuncu değişikliği hakkımız dolduğu için kaleye Tuncay geçti. 2 yıl gibi süren bir 2 dakikadan sonra hakem son düdüğü çaldı... Ve destanı yazan zoru başaran Türkiye oldu.
Hakem maçın başından sonuna bütün takdir haklarını Çeklerden yana kullandı. Volkan'a gösterdiği kart doğruydu. Maçın genelinde sorun veren tek bölgemiz her zamanki gibi defans oldu. Emre Güngör'ün de sakatlanması ile çeyrek finalde defans blokumuzda önemli sorunlar oluşacağı kesin. Servet yine iki kişilik oynarken çok eleştirilen Nihat attığı iki golle bütün eleştirmenlere gereken yanıtı vermiş oldu.
Muhteşem bir maç yaşattınız bizlere. Teşekkürler Türk Milli Takımı...

Yorum Gönderme

1 Yorumlar

  1. dünkğ maçta bir an için umutsuzlağa kapılsamda milli takım buna gerçekten izin vermedi

    en büyük türkiye başka büyük yok...
    http://veyseltuna.blogspot.com

    YanıtlayınSil