Olmadı!

 


 Euro 2008'e kötü başladık. (2-0) Maçtan önce dijital uydu alıcısı olanlar bir sürprizle karşılaştı. ATV'de maçlar şifreli yayına dönüşünce bir çok kişi karasal yayın için tv üstü antenlerden aramaya başladı. D-Smart ve Digitürk kullanıcıları ise herhangi bir aksilikle karşılaşmadı.


Bu aksilikten sonra maçı zevkle izlemeye koyulsam da Portekiz'in baskılı oyunu ve atakları nedeniyle zor anlar yaşadık. Üç topu direkten dönen Portekiz maçın genelinde de oyuna hakim olan taraftı. Türk Milli Takımı ilerde Nihat'la başladı. Sağda Kazım ve Solda Tuncay maçın sürprizlerindendi. Herkes Kazım'ın olmadığı bir takım bekliyordu ancak Kazım beklenenin aksine güzel bir futbol ortaya koydu.

Savunmada Servet ve Gökhan Zan ne yazık ki uyumlu bir ikili olamadılar. Zaten ikinci yarıda çok ciddi bir hata yapan Gökhan Zan sakatlandığı için oyundan alınarak yerine Emre Aşık girdi. Servet beklenenin aksine ve maç eksiği olmasına rağmen güzel bir oyun ortaya koydu.

Ancak her şeye rağmen 61. dakikada Pepe'nin attığı gole engel olamadık. Hızlı bir duvar pası ve ardından gelen golle geriye düşmemize rağmen Portekiz'in üzerine gidemeyince son dakikalarda Raul'un ayağından ikinci golü de yedik.

Fatih Terim'in Hamit'i sağ bekte fazla tutması çok tartışılır. Sabri ile maçın başında yer değiştirmesi gerekiyordu ama bu maçın sonlarına doğru ancak olabildi. Bu arada Portekiz'in sağında oynayan Bosingwa da çok etkili bir oyuncu olduğunu gösterdi. Maçtan önce efsane haline getirilen Ronaldo ise abartısız oynadı ve Servet, Ronaldo karşısında son derece başarılıydı.

Oyunun geneline bakıldığında Portekiz daha iyi ayağa paslar ve şutlarla kaleyi yokladı. Biz ise tek forvetle başladığımız maçta bazı oyuncu seçimi hataları nedeni ile topu elimizde fazla tutamadık. Sonuç itibari ile beraberlik işimize yarayabilirdi. Çek Cumhuriyeti de İsviçre'yi 1-0 yendiğine göre önümüzdeki İsviçre maçını mutlak şekilde kazanmamız gerekiyor.

Yorum Gönderme

2 Yorumlar

  1. Beklediğimin çok çok altında bir maç oldu. Ben 1-0 lık bir galibiyet bekliyorum derken bu yenilgi hiç yakışmadı. Ama Türk seyircisini tebrik etmek istiyorum. Maçın ilk dakikasından son dakikasna kadar seslerini her saniye duyurdular bu kadar motivasyon ve destek ile bu skor gerçekten millilerimize yakışmadı.

    YanıtlayınSil
  2. gerçekten istediğimiz gibi oynayamadık eğer milli takım bu oyunla devam ederse gruptan çıkması hayal gibi

    veysel tuna

    YanıtlayınSil