Bodrum Güncesi

Bodrumla ilgili düşüncelerimi daha sonra anlatacağım diye ertelemiştim. Sanırım zamanı geldi. Sıcakların bastırdığı şu günlerde herkesin olmak isteyeceği ortak yerlerden birisi olan Bodrum?a ilk gidişimdi. İlk bakışta güzel ve sakin bir yere benzediğini belirterek başlayayım...Zaten kaydadeğer göze çarpan  bir barlar sokağı ve bir de sahili var. Benim bulunduğum dönem (29 Mayıs-20 Haziran) sezon açılmadığı için fazlaca bir kalabalık yoktu. Tek tük İngiliz ve Hollanda?lı turistler ile sezon için hazırlanan esnaf doldurmuş Bodrum?u...


Fiyatlar genelde pahalı olduğundan ben ailece tatile gidilecek bir yer olarak görmüyorum. Barlar genelde kapalı ve boştu. Sezon açılmadığı için herhangi bir hareketlilik de bulunmuyordu.


Yemek için genelde kullandığım Bodrum Mc Donalds fotoğraftan da göreceğiniz gibi taş duvarlı bir mekanda. Dünyada tek taş duvarlı Mc Donalds olduğunu söylediler.


Bir de teras katı var. Onu da belirteyim. Son derece nazik ve anlayışlı bir personeli var. Ayrıca 24 saat açık olduğunu da belirtmem lazım. Yani gece 03:00?de menü yiyebilirsiniz.


Bodrum genelde geceleri uyumadığı için gece 12?den sonra, sezon açılmamasına rağmen, hareketlilik devam ediyor. İnsanlar boş ta olsa sokaklarda geziyor ve sabahlara kadar banklarda oturup sohbet ediyorlar.


 


Merkezde hemen Hadi Gari klübün girişinde gümüş satan dükkanda çok şık takılar bulabilirsiniz. İşte onlardan bir kaçı. Bu bileklikler şık duran bir kaç parçadan biri idi. Ama fiyatlar 50 ytl... Biraz pazarlık gerekiyor sanırım...


 


Merkezdeki otobüs garajı biraz ilçenin alanını daraltmış gibi gözükse de başkaca alternatif yok gibi duruyor. Sonuç olarak gezilip görülmesi gereken bir yer. Hadi  Gari ve Halikarnas kesinlikle görülmesi gereken barlardan. Ayrıca merkezdeki madoda dondurma yemenizi de şiddetle önerir açlık gidermek için de Mc Donalds?a gitmenizi salık veririm. Normal şartlarda önermem aslında ama fiyatlara bakılınca ekonomik davranmak gerekir diye düşünüyorum.

Yorum Gönderme

1 Yorumlar

  1. Turistlere daha ucuzdur eminim :P Kendi ülkemizde başka ülkenin vatandaşlarından pahalıya yaşıyoruz olaya bak!

    YanıtlayınSil