"Kahramanca Savundular!"


 

Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) İstanbul Başkonsolosluğu önünde polis ekiplerine silahlı saldırı düzenlendi. ABD İstanbul Başkonsolosluğu vize giriş kapısındaki polis noktasına yapılan saldırıda, biri koruma görevlisi, 2'si trafik polisi 3 emniyet mensubunun şehit olduğu, 3 saldırganın da ölü ele geçirildiği bildirildi. Başlıkta da belirttiğim gibi ordaki Polis Memurları görevlerini tam ve eksiksiz yaparak korudukları binayı savundular. Bunu cesurca ve tavizsiz yaptılar...Türkiye'nin başı sağolsun... Emniyet Güçlerine yapılan bu saldırı ülkemizin birlik ve beraberliğine yapılmış bir saldırıdır. Buradan bir kez daha anlaşılmaktadır ki vatanımız üzerindeki oyunlar devam etmektedir.


Görevli Polisler teröristlere kahramanca cevap vermiş ve içeri kapanan Amerikalı yetkililere rağmen cesurca çarpışmışlardır. Üç terörist ölü ele geçirilmesine rağmen kahramanca mücadele eden üç polisimiz şehit olmuştur. İki polis memurumuz da yaralanmıştır.


 Şehitlerimize Allahtan rahmet ve yakınlarına başsağlığı diliyorum. Bu ülke üzerinde oynanan oyunlara güvenlik güçlerimizin gereken cevabı vereceğini de biliyorum. Tüm Türkiye?nin başı sağolsun...


Şehit düşen 3 polis memuru için yarın saat 11.30'da İstanbul Emniyet Müdürlüğünün Vatan Caddesi'ndeki hizmet binasında tören yapılacak.

Yorum Gönderme

3 Yorumlar

  1. Yine (!) sözün bittiği yerdeyiz ne denir ki. Şehitlerimize Allahtan rahmet ve ailelerine de başsağlığı diliyorum.

    YanıtlayınSil
  2. üzerine silahla gelen teröristi kursun geçirmez cam arkasında saklanmadan karşılayan canı pahasına görevini en iyi şekilde ifa eden kahraman Türk polis teşkilatımızın şerefli fertlerini rahmetle anıyorum... Ailelerine ve Emniyet Teşkilatımıza başsağlığı diliyorum... Başımız sağ olsun

    YanıtlayınSil
  3. Bizim polisimiz kahramanca Amerikan Başkonsolosluğu'nu savunurken Amerika'nın görevlileri ise yaralı polisimize kapıyı açmadılar. Şehitlerimize rahmet ailelerine başsağlığı dilerken Amerika'yı da kınıyorum.

    YanıtlayınSil