Başlarken Fenerbahçe!


 

Bir Fenerbahçe değerlendirmesi yapmak geliyordu içimden uzun süredir. Çünkü takımın gidişatı sağlıklı değil, tabi biz buraya yorum yaptık diye düzelecek de değil fakat ne yapalım yazmadan durmak da bizim işimiz değil...Aragones?in gelişi ile yeni bir nefes ve hava yakaladık derken takımın Antep karşısındaki kötü ve berbat futbolu bizleri takımın geleceği hakkında endişeye sevketmekte. Hatta Partizan maçı için de bir takım kuşkularımız var. O maç sırasında takımı daha yakından görme fırsatı bulacağımdan maç sonrası çok daha sağlıklı yorumlar yapabileceğimi düşünüyorum. Ama yine de gördüğümüz bir takım şeyleri buraya karalamak lazım.


Fenerbahçe yürüyerek oynuyor. Evet sahada koşmayan ve adeta yürüyen bir takım var. Geçen sene varolan ?nasıl olsa yerim hazır beni takımdan kesemez? havası yeniden hortlamış vaziyette. Kazım ve Uğur Boral geçen seneki performanslarından çok uzaktalar. Semih gibi dünya çapında bir golcü hala kulübede bekliyor.


Efendim diyorlar ki Semih de oyuna sonradan girince işe yarıyor! Ben bu teoriye inanmıyorum. Aragonez eğer iyi bir hoca ise ki öyle olduğuna inanıyorum, Semih?i oyun planı içinde en maksimize şekilde kullanmayı becerebilmelidir.


İspanya Milli Takımında kullandığı Villa-Torres forvet ikilisini Semih ve Guiza için de düşünebilir. Yalnı bizde İspanya milli takımının orta sahası olmadığı için bu öneri biraz havada kaldı bunun da farkındayım...


Ön liberoda da büyük sıkıntılar yaşanmakta! Başlarken bir takım şeyleri karalamak istedim. Partizan maçından sonra daha detaylı bir yazı yazmak üzere...

Yorum Gönderme

0 Yorumlar