Yeni Nesil Medya ve Blogculuk

Gelişen ve değişen dünya basım yayın dünyasını da değiştiriyor. Yeni bir şekle sokuyor. Medya dünyası ışık hızı ile gelişen teknoloji karşısında pozisyon almakta zorlanıyor.Artık insanlar cep telefonları ile kendi bloglarına fotoğraf yollayabiliyor ve yazısını ekleyebiliyor. Şu anda fonksiyonel olarak kullanılmasa bile böyle bir olanağın var olması dahi klasik medya birimlerinin etkilenmesine yol açıyor.


Blogculuk tam da bu noktada önem kazanıyor. İnsanlar blogları sayesinde medya karteline meydan okuyabiliyor ve bu sahnede kendi medya ortamını yaratmış oluyor. Öyle bir duruma geldik ki insanlar her konuda bir şeyler karalayan  bir blog bulabiliyor. Sıcak haberlere ulaşma dışında bloglar tüm alanlara nüfuz etmiş durumda. Şu andaki tek ve en önemli sorun güncellik ve istikrar problemi.


İnternet, uzun  zaman önce açılan ama tek bir satır (ya da bir kaç yazı yazılan) yazılmayan binlerce blogla dolu. Sürekli güncellense bile birbirine benzeyen ve copy paste yapan blogların çoğalması da ayrı bir yazı konusu...


Sonuç itibari ile bloglar medya dünyasını değiştirmeye ve dönüştürmeye devam ediyor. Önemli olan bu durumun devam ettirilmesi...Bu sorumluluk da blogculara düşüyor...

Yorum Gönderme

1 Yorumlar

  1. İşte o blogcular için (şimdilik blogcu.com dakiler için) şimdiyedek yaptığım ve henüz paylaşmadığım şablonları bir araya getirip daha kolay ulaşılabilir hale getirmeye çalışıyorum bu aralar.
    Elbette önemli olan içeriktir ancak blogcular da daha hoş görünümlü kendi zevklerine ve içeriğine hitap eden bir blogda yazmak istiyorlar. Şimdilik farklı zevklere hitap eden blogcu şablonlarını ve yakında türkçeleştirilmiş farklı wordpress/joomla temalarını yeni sitemden yayınlarak blogculara daha fazla tercih seçeneği sunmak niyetindeyim.

    Henüz çok eksiği var ancak daha yapım aşamasında iken eksiklerim ve şunlarda olsa iyi olur gibisinden görüşlerini yazarsan sevinirim.
    http://sablon.pardus007.com/

    YanıtlayınSil