Milyar gündür dünyayı meşgul eden saçmalık artık sona erdi. Amerika?nın yeni başkanının zenci olması yüzeyselliğine sıkışan seçim tartışmalarıyla birlikte fakirleri ve üçüncü dünyayı ilgilendiren dünya barışı ve bölüşüm sorunları ile ilgili tekbir ciddi projesi yokken Barack Obama, Lutherlerden Martin olanının Georgia edebiyatını papağan gibi yineleyerek iktidar oldu.Oysa sıkı bir Amerikan başkan adayından beklenebilecekler listesinin içinde oldukça fazla şey yer alabilir. Bunlardan bir tanesi dünyanın muhtelif yerlerindeki Amerikan çıkarlarının daha insanı boyutlarda savunulabilmesi,


bir diğeri, tüm dünyayı sarmakta olan bir krize yol açan denetimsiz kapitalizm anlayışının belli parametrelerle sınırlandırılması ya da sosyal reformlar olabilirdi.


Belki o zaman Georgia?nın olmasa da kızıl tepelerinde dünyanın herhangi bir yerinin üçüncü dünya ülkeleri ile Amerikalılar yada daha geniş tutalım dünyanın geriye kalanı ile Amerikalılar kardeşlik sofrasına beraber oturabilirdi.


Zira artık dünya ırkçılıkla mücadelesini hemen hemen kazanmış durumda, eğer sorun renklerle ise o sorun derinin değil kesinlikle paranın rengi ile ilgili.


İşte Obama?nın ne olduğunu, üzerine geçireceği formanın renginden anlayabileceğiz umarım yeşil onun favori rengi olmaz?