Yerli Teknik Adamların Kaderi!Turkcell Süper Lig'de teknik adam kıyımı devam ediyor. Maalesef istikrar denen kavram bizim topraklara uzun zaman uğramayacak gibi... Aragones ve Skibbe çok tartışılmaya devam ede dursun Anadolu takımları sanki "şampiyonluk hedeflerini" yakalayamadıkları için hocalarını yollamaya devam ediyor. Bu hocalardan sonuncusu Bursaspor ile müthiş bir grafik yakalayan Samet Aybaba oldu...Peki yıllardır her sezon alıştığımız bu durum takımlara başarı getiriyor mu? Ben bugüne kadar yapılan bu teknik adam değişimlerinde çok nadir başarılı olan takım gördüm. Genelde takım aynı şekilde devam ediyor ve beklenen başarı gelmiyor.

Oysa bir Manchester United, Arsenal yıllardır aynı hocaların elinde... Türkiye'de ise buna tek bir örnek takım bile yok. Biraz hafızamızı zorlarsak aklıma Gordon Milne (Beşiktaş) geliyor. Yanılmıyorsam Beşiktaşı 6 sene çalıştırmış ve son 3 senesinde şampiyon yapmıştı. Evet ilk 3 sene gelmeyen başarıya rağmen Beşiktaş klübü sabretti ve bu sabrın meyvelerini toplamayı başardı.

İsterseniz resimde görülen 3 hocanın bugüne kadar çalıştırdıkları takımların listesi ile yazıya son noktayı koyalım...

Yılmaz Vural: Adanaspor, A.Gücü, Antalyaspor, Bursaspor, Çaykur Rizespor, Denizlispor, Diyarbakırspor, Gaziantepspor, Gençlerbirliği, Kocaelispor, Malatyaspor, Sarıyer, Trabzonspor, Ç.Dardanel, Eskişehirspor...

Güvenç Kurtar: A. Sebat, Ç.Rize, Denizli, Diyarbakır, Elazığ, Kocaelispor, Sarıyer, Zeytinburnu...

Samet Aybaba: A.Demir, A.Gücü, Ankara, Bursa, Ç.Rize, G.Antep, G. Birliği, Trabzon, Vanspor...

Yorum Gönderme

0 Yorumlar