Bu Maça Yürek Dayanmaz!

galatasaray-bordeauxGalatasaray-Bordeaux:4-3

Dün gece Ali Sami Yen'de muhteşem bir karşılaşma izledik. Galatasaray gidip gidip gelen maçta gülen taraf oldu. Son haftalarda çok eleştirilen Sabri 90+'da yaptığı mükemmel vuruşla tüm stadı ayağa kaldırdı. Sonuç itibariyle Galatasaray tur atlayan taraf oldu. Ancak...


Tur atlayan taraf olmasına oldu ancak yapılan hatalar ve maçın 3-1'e geldikten sonra bir anda dönmesi...Maçın başında daha saniyeler sayılırken yenilen gol Bülent Hocanın düşünmesi gereken ve analiz etmesi gereken konuların başında geliyor.


Heyecan ve tempo açısından mükemmel bir maç oldu. Hele 90. dakikada gelen gol bizi Semih'in bu yaz Milli Takım formasıyla son dakikalarda attığı gollere götürdü...


Maçın başından sonuna ıslıklanan Sabri kendini affettirdi hatta maçtan sonra sahada üçlü çekti.


Peki oynanan futbol yeterli mi? Maçın ilk yarısında yenilen golün dışında iyi oynayan taraf Galatasaray idi. Ancak ikinci yarı konsantrasyonun hafif bozulmasıyla bir anda takım kendini kaybetti ve Emre'nin de büyük hatası ile skor 3-3 oldu.


Tam her şey bitecek derken oyun bir anda geri geldi. Tabi burda Bülent Hocayı tebrik etmek lazım. Gerçi takımın başındaki ilk maçı ve takımla fazla zaman geçirmedi.


Skor 3-3 olduktan sonraki üçlü defans taktiği son derece tehlikeli olmasına rağmen Bülent hoca bu riski aldı ve maç döndü. Çünkü Galatasaray inanılmaz yüklendi. Ya 4.golü yiyecek ya da atacaktı.


Galatasaray 4. golü atan taraf oldu. Böylesine tempolu ve heyecanlı bir maçı uzun zamandır izlememiştik.


Futbol açısından da güzel bir karşılaşma oldu. Şimdi Bülent Hocanın hafta sonu çok önemli bir Konyaspor deplasmanı var. Bu takımı ordan da galip getirirse Galatasaray'da değişim başlamış demektir.


Ama özellikle Baros ve Lincoln'un biraz daha gayretli ve takıma katkıda üst seviyelerde olması gerekiyor. Onların performans düşüklüğü yaşadığı her karşılaşma genelde kaybediliyor.


Galatasarayı tur atladığı için tebrik ediyor ve bundan sonraki maçlarda başarılar diliyorum...

Yorum Gönderme

2 Yorumlar

  1. Güzel bi maçtı gerçekten.
    İlk dakikalarda gelen golden sonra ne kadar küfretsemde,maçın son dakikalarını izlemesemde heycanlı bi maçtı.
    Kevılın o mükemmel golünüde unutmamak lazım.

    YanıtlayınSil
  2. Kardeş ben bi fenerbahçeli olarak gerçekten de maçın çok heyecanlı olduğunu düşünüyorum...

    YanıtlayınSil