Türk Hava Yolları!

kevincost_01


Maalesef Türkiye bugün elim bir uçak kazası ile sarsıldı. Hollanda'nın Amsterdam şehrine yolcu taşıyan bir uçağımız henüz anlaşılamayan bir nedenden ötürü düştü. Gerçi görgü tanıklarına göre düşmedi, yere sert indi ya da pilot uçağın düşeceğini anladı ve yere en iyi şekilde indirmeye çalıştı. Her ne şekilde olursa olsun 9 kişi yaşamını yitirdi. Olaydan sonra medyamızda da yoğun bir tartışma başladı...


Tabi kara kutu açıklanana kadar olayın teknik yönü çok konuşulacak. Motorun birinin koptuğu söyleniyor. Benzinin bittiği söyleniyor.  Bunların hepsi şu anda uzmanlar tarafından tartışılsa da düşüş nedenini tam olarak öğrenmek için beklememiz gerekiyor.


Medyamızda ise özellikle "Feel Like A Star" reklamı ile bir çıkış yakalayan THY'nin bu uçak kazası karşısında bu reklam kampanyasını çekip çekmeyeceği tartışılıyor.


Acının böyle taze olduğu bir durumda , THY'nın bu reklam kampanyası ile uğraşacağını sanmıyorum.Kaldı ki uçağın neden düştüğü bile henüz belli değil. Ancak benzin bitmesi ya da olası bir pilotaj hatası tabi ki THY'nın eleştiri yağmuruna tutulması anlamına gelir.


O noktada Kevin Costner'li reklam kampanyasının da bir anlamı kalmayacaktır.


Ben uçak kazasında ölenlere Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum. Yaralılara da acil şifalar...

Yorum Gönderme

0 Yorumlar