Galatasaray-Hamburg Maç Analizi

galatasaray-hamburg


Galatasaray dün akşam 2-0 öne geçtiği maçı 3-2 kaybederek UEFA hayallerini başka bir yıla erteledi. Anlayamadığım 2-0 öndeyken maçı kaybedecek kaç takım gösterebilirsiniz? Bu nasıl bir oyun planıdır ve maç 2-0 iken takım neden ileriye çıkamamıştır? Bütün bu soruların cevabını sanırım Bülent Hoca açıklayacak...


Herkesin kesin favori gösterdiği bir maçı kaybediyorsunuz. Geri dörtlünüzde problem var ve bu maç boyunca devam etmesine rağmen müdahalede bulunamıyorsunuz...


Tamam Emre ve Servet'in yokluğunda Kewell tercihi doğru olabilir ancak Kewell 60. dakikadan sonra artık oyundan tamamen düştü, topa vuracak hali kalmadı.


Kaldı ki 2-0 öne geçtiğiniz bir maçta takım halinde savunma ve ofans yapmanız gereken dakikalarda özellikle orta sahada top tutmazsanız ve Lincoln gibi sahada yürüyen bir oyuncunuz olursa yenilgi kaçınılmaz olur.


Arda büyük özveri gösterip oynadı, tamam ancak bu takıma olumsuz anlamda yansıdı. Maçın ikinci yarısında yorulduğu bariz şekilde ortaya çıktı.Buna rağmen Bülent Hoca Arda'yı oyunda tutmaya devam etti.


Maç 2-2 olduktan sonra ,ki 3 dakikada 2 gol yiyen bir takımın UEFA'da bu noktaya kadar gelmesi de mucize gibi durmaktadır, Bülent Hoca oyuna Nonda'yı alarak defansı üç adama düşürmüş ve ciddi bir risk almıştır. Ancak burda aldığı bu riski anlamıyorum. Bourdeux maçı gibi olacağını düşündü ancak zaten rahat pozisyonda olan bir Hamburg'a boş alan bırakmış oldu. Bu şekilde 3. gol de geldi.


Oysa kanatlarını hızlı bir şekilde ileriye taşıyabilen Galatasaray hücumda çoğalabilseydi son dakikalarda gelecek bir gol turu da getirebilirdi.


Olmadı... Ancak Galatasaray takımı lig için de ciddi sinyaller verdiğini gösterdi. Bu takım savunma ve Lincoln problemlerini aşamazsa daha çok sarsıntı yaşar.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar