Hamburg-Galatasaray Maç Analizi

hamburg-galatasaray


İlk yarısı muhteşem geçen ancak Emre'nin gördüğü kırmızı kartla kabusa dönen bir maç izledik. Buna rağmen yaklasık 40 dakika 10 kişi oynayan Galatasaray, Hamburg'dan beraberliği almayı başararak çeyrek final yolunda önemli bir avantaj elde etti.


Her şey çok güzel başladı. Ayhan'ın golüyle öne geçen Galatasaray iyi oynayan taraftı. İlk yarı istediğimiz skorla bitti ve devre arasından sonra doğal olarak sıklaşan Hamburg ataklarına tanık olduk...Bu ataklardan birinde beraberliği sağlayan Hamburg ataklarını sıklaştırdıkça Galatasaray defansı da hata yapmaya başladı.


Bu ilginç hatalardan birinde Emre Aşık gole giden oyuncuyu düşürüp kırmızı kart gördü. Oysa kaleci o açıyı bozabilirdi. Emre o kadar hırslıydı ki oyuncuyu durdurmak konusunda tereddüt bile etmedi.


İşte bu dakikadan sonra inanılmaz bir direnç gösteren Galatasaray golü yememek için elinden geleni yaptı. Hamburg'un kaçırdığı bir gol var ki çok konuşulur. Ağlara giden topu son anda Mehmet Güven çıkardı. Temponun bu kadar yükselmesi sonucu oyunun hakimiyeti Hamburg'a kaymaya başlayınca Galatasaray vites düşürdü ve oyunu soğutmaya başladı. Ve maç 1-1'lik skorla bitti. Galatasaray çok önemli bir avantaj yakalamış durumda. Çeyrek final çok yakın diyebiliriz.


Bülent Hocanın Nonda yerine Ümit Karan'la başlaması gerekirdi. Nonda sahada yürümekle kalmadı, maç 1-0 iken inanılmaz bir de gol kaçırdı. Bu arada oyundan Lincoln'un alınması da tartışılır. Kontra ataklarda Lincoln'un vereceği paslar işe yarayabilirdi. Ancak Bülent hoca savunma güvenliğini ön planda tuttu. Lincoln oyundan alınmasına büyük tepki gösterdi. Bu durum Galatasaray'ın başını ağrıtabilir. İlk geldiği sezonu hatırlatıyorum.


Bu arada Galatasaray takımının savunma bloku konusunda acil kararlar alması gerekiyor. Emre Aşık hem her maç aynı performansı gösteremez hem de onun bir alternatifi olmak zorundadır. Bu durum nasıl çözülecek merak ediyorum, ligde ciddi problemler yaratabilir. Hadi bu maçın havası ayrı bir motivasyon  sağladı diyelim. Ama her maç Hakan Balta-Emre Aşık ikilisi bu mevkide iyi oynamayabilir. Ve bu yüksek bir ihtimaldir...


Sonuç itibariyle Galatasaray ve Türk futbolu açısından güzel bir gece yaşadık. Çeyrek finale yakın bir Galatasaray kendi evinde Hamburg'u yenebilir. Şimdiden hayırlı olsun...

Yorum Gönderme

0 Yorumlar