Bedelli Askerlik

CHP Adıyaman Milletvekili Şevket Köse'nin, bedelli askerliği Meclis gündemine taşıması konunun yeniden tartışılmasına neden oldu. Geçenlerde Habertürk Gazetesinde yapılan bir araştırmaya göre binlerce vatandaş bedelli askerliğin çıkmasını dört gözle bekliyor.


Bu konu daha önceleri de önemli oranda tartışıldı ve bir kaç kez de uygulandı. En son Tarkan ve Mustafa Sandal'ın da içinde olduğu bir grup bu olaydan yararlanmıştı.


Ülke ekonomisine yaptığı getiriden falan söz edenler oldu.Milletvekili Köse, ''Önümüzdeki süreçte, bedelli askerlik çıkarılmasına ilişkin herhangi bir yasal düzenleme yapılması hükümetinizce düşünülmekte midir?'' diye sormuş...


Bu soruya nasıl bir cevap verilir bilemem ancak önemli bir kesimin de bedelli askerliğe karşı olduğunu biliyorum. Bu tarz yasaların çıkarılması bir süre sonra kamu vicdanında problemlere neden olmaktadır.


Parası olanın askerliğini yapamayabileceği gibi bir sanının oluşması bence iyi değildir.


Herkes yasa çıksın diye beklemeye başlayacak ve oluşan ortam askerliğini yapan gençlerimizin psikolojilerini önemli oranda etkileyecektir.


Türk Silahlı Kuvvetleri yaptığı açıklamada böyle bir uygulamayı düşünmediğini açıklamıştı.Bakalım hükümet bu soru önergesine nasıl bir yanıt verecek?

Yorum Gönderme

0 Yorumlar