Erbakan siyasete geri döndü!

erbakanhoca


Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün siyasi yasağını kaldırdığı Necmettin Erbakan yeniden aktif siyasete adım attı. Son seçimlerle beraber oyları ciddi oranda artan Saadet Partisinin  Erbakan'ı parti başkanlığından daha üst bir seviyede konumlandırması bekleniyor.


Bugün konu ile ilgili bir basın toplantısı düzenleyen Erbakan, "5237 sayılı Kanun'da yapılan değişikliklerin neticesinde artık siyasi haklarını geri aldığını" belirtti.


Erbakan, 29 Mart seçimlerinden en fazla oyu artan partinin Saadet Partisi olduğunu belirterek ?Bu rakamlar bize çok büyük manalar ifade etmektedir? dedi.


Öte yandan Erbakan, yarın İran'a gideceğini ve Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, İran dini lideri Ayetullah Hamaney ve eski Cumhurbaşkanı Rafsancani ile görüşeceğini bildirdi.


28 Şubat dönemindeki önemli siyasi figürlerden birisi olan Necmettin Erbakan'ın Saadet Partisinin açılımlarına ne derecede katkı yapacağı uzun süre tartışılır diye düşünüyorum. Saadet Partisine bir katkı yapacağı öngörülebilir fakat ağır tempo gerektiren siyasi hayata Erbakan'ın nasıl uyum göstereceği ise merak konusu...

Yorum Gönderme

0 Yorumlar