Kaybolan Bir Sezonun Ardından!

ankaraspor-fenerbahce


Bu sene Fenerbahçe taraftarı açısından kayıp bir yıl olarak değerlendirilebilir. Sezon başında alınan yanlış kararlar ve yapılan transferler takımın bu duruma gelmesindeki en önemli sebepler olarak önümüzde duruyor. Yoksa geçen sezon Şampiyonlar Liginde çeyrek final oynamış takımın düştüğü bu durum başka türlü açıklanamaz.


Lig lideri puan kaybetmiş ve en azından Şampiyonlar Ligi açısından önünüzde bir şans var. Ancak takımda ruh adına bir şey kalmadığı için sahada oynayan oyuncu yok. Bir kaç oyuncunun çırpınışı ise bu durumda anlamsız kalıyor.


Takım bütün inancını kaybetmiş. Taraftar artık takıma ve oyunculara inanmıyor. Aragones'e ise hiç inanmıyor. Oysa Kayserispor'dan 4 gol yediğimiz o iç saha maçından sonra bu hocanın gönderilmesi gerekirdi. Bu kadar mahkum ve aynı şablonla bir takım sahaya çıkarılır mı?


Tamam elinizde İspanya gibi bir yıldızlar kadrosu olur her maça aynı şablonla çıkarsınız fakat Fenerbahçe takımı olarak Türkiye'de oynadığımız karşılaşmalarda realist olmayan oyun anlayışı ve taktiklerle geldiğimiz durum ortada...


Gökhan Emreciksin ve Deniz gibi oyuncular varken sahaya çıkan kadro bana göre taraftarın beklentisinden uzak. Guiza'nın hala bu takımda ne yaptığına dair inanın bir fikrim yok.


Aragones'e gelince zaten geldiğinden beri anlamadık ne yaptığını.


Türkiye ikinci bir Del Bosque olayını yaşadı dersek abartmış olmayız.


Taraftar geçen sene Galatasaray'ın hocası Kalli'yi yaşlılığı nedeniyle eleştiri yağmuruna tutarken bu sene başımıza gelene bakın.


Aragones futbol adına yaşadıklarının hepsini yaşamış, hani ununu elemiş eleğini asmış, bu saatten sonra onun bir lig temposunu kaldırabileceğini düşünmek baştan yanlış bir mantık zaten...


Başkan Aziz Yıldırım taraftarın belki de en çok saygı duyduğu isimler arasında. Ancak onun yeri de sarsılmaya başlıyor. Aragones gibi bir teknik adamın çoktan bu takımdan gitmesi gerekirdi.


İstikrar adına Aragones'i takımda tutma mantığı bu sene Avrupa'ya gidişimizi bile tehlikeye soktu...


Bu saatten sonra ne olur neler değişir bilemiyorum. Fakat takımda ciddi bir değişim yaşanmalı ve iyi bir hoca ile yeni sezon hazırlıklarına şimdiden başlamalıyız.


Hatta son 6 hafta takımı yeni hocaya teslim edersek bizim için en hayırlısı olur diye düşünüyorum.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar