Kurtlar Vadisi, İskender ve Kızı

iskender_buyuk


Kurtlar Vadisi Pusu yeni yönetmeni ile yoluna dur durak demeden devam ediyor. Bu bölümün (55.Bölüm) en büyük sürprizi İskender Büyük'ün kızının sonunda ortaya çıkması oldu. Özlem Tekin şarkıları söyleyen Funda isimli kızın psikopatlık konusunda İskender'den aşağı kalır yanı yok gibi...


Bu arada İskender'in önemli mevkilere gelmesi Polat ve adamlarının tasfiye sürecini de başlatmış durumda. Silahları, paraları ve mevkileri ellerinden alınan Polat ve adamları tek hedef olarak Cavit Akarsu'yu gözlerine kestirmiş durumda.


Halil İbrahim (Halo) Dayısının bu işe bozulmasına rağmen Polat Alemdar Cavit Akarsu konusunda ısrarlı olduğunu bölümün son sahnesi ile göstermiş oldu.


Bu arada İskender'in kızı diziye ne şekilde katılacak merak etmeye başladım. Sertliği ve gözüpekliği ile İskender'in dikkatini bile çekebilir.


Erhan'ın Hikmet'e yaptırdığı mekanizmayı ilk hangi sahnede kullanacağı da bir başka ayrıntı olarak önümüzde duruyor. Kısacası 55. Bölüm yine önemli olaylara zemin hazırlayan bir arka plan olacak nitelikte diyebilirim.


Yapılan eleştiriler gösterdi ki dizideki dallasvari ilişkiler meselesi biraz tırpanlanmış. İyi de olmuş!

Yorum Gönderme

0 Yorumlar