kurtlarvadisi-pembedizi


Kurtlar Vadisi Pusu dizisinin yayınlanan 53. bölümünden sonra dizinin fanatik izleyicileri arasında yoğun bir tartışma başlamış durumda. Yönetmenliğe gelen Zeynep Günay Tan ile birlikte dizinin "pembe dizi" olma yolunda ilerleme kaydettiğini belirten dizinin sevenleri biran önce aksiyon dolu sahnelere dönmek istiyor...


Dizide Polat'ın sevgilisi Ebru, Abdülhey'in sevgilisi Sultan, Memati'nin sevgilisi Gamze, İskender'in sevgilisi İnci, Nazife Anne derken bayanların dizi üzerindeki ağırlığının giderek arttığını gözlemleyebilirsiniz.


Buna karşılık çatışma sahnelerindeki azalma da gözlerden kaçmış değil. Ayrıca kurulan ilişkilerin dallasvari karışıklığında olması da dizinin sevenlerini "nereye gidiyor Kurtlar Vadisi" diye sormaya itiyor.


Yalnız dizinin 54. bölümünün fragmanını izledim az önce ve aksiyon sahnelerinin bol bol kullanıldığı izlenimi edindim. Tabi cımbızla çekilen sahneler de olabilir. İzledikten sonra yaparız eleştirimizi.


Ancak son bölüm ile dizinin tempo açısından biraz yavaşladığını kabul etmek lazım. Sadullah Şentürk'ten sonra yönetmenlik koltuğuna oturan Tan'ın etkisini senaristler ile beraber düşünmek gerekli. Sonuçta senaryoyu Zeynep Günay Tan yazmıyor.


Çekilen sahnelerde ışık ve kadrajı beğenmezsiniz eyvallah o zaman yönetmeni eleştirin. Fakat şu konumda dizinin bu noktaya gelmesi senaristlerin elinde olan bir durum...


Bakalım 54. bölüm ile bu "pembe dizi" tartışması nasıl bir boyut kazanacak?