Sivasspor-Fenerbahçe Kupa Maçı Analizi

sivasspor-fenerbahce


Sivasspor-Fenerbahçe:0-0


Türkiye Kupası yarı final rövanş maçında son derece silik ve kötü bir karşılaşma izledik. Ne Sivasspor ne de Fenerbahçe kendilerine yakışan bir futbol oynadılar. Maç öncesi yapılan tahminler büyük oranda tuttu ve savunma ağırlıklı oynayan Fenerbahçe sahadan istediği sonuçla ayrıldı.

Öncelikle bu kadar eksik olmasına rağmen sahadan istediğini alan Fenerbahçe'yi takdir etmek lazım. Fakat yine de oynanan mahkum futbol taraftarları rahatsız etmiştir.


Çok saldıran bir Sivasspor'a karşı önemli gol pozisyonları bulmasına rağmen malum forvet hattı nedeniyle bunları gole çeviremeyen bir Fenerbahçe izledik. Guiza hakkında artık yorum yapmanın bir anlamı olduğunu düşünmüyorum.


Fakat iki net gol pozisyonunu harcayan Vederson'a ne demeli? Bu kadar maç oynamayan ve kendisine verilen bu şansı iyi kullanmasını beklediğimiz bir oyuncunun düştüğü bu durumu kendisine yakıştıramadım. Özellikle ikinci pozisyonu gole çevirmeliydi.


Sivasspor maça kafa olarak iyi hazırlanmış olsa da saha içi organizasyonlarında çok kötüydü. Özellikle ikinci yarılarda klasik bir kontra takımı olan Sivas normal olarak bu maçta o pozisyonları bulamadı. Elinden geleni yaptı, sahada her yerde pres yaptılar. Hatta önemli pozisyonları ve direkten dönen topları da vardı. Fakat olmadı!


Sivasspor'un son haftalardaki düşüşü bu maçta da sürdü. Bu oyun anlayışı ile önümüzdeki maçlarda zorlanabilirler. Çok büyük stres altında maça çıkıyorlar ve tecrübesizlikleri başlarına iş açabilir.


Biraz daha sabırlı ve sağlam oynamalılar. Mesela bu maçta defans hattı kalabalık olan Fenerbahçe'yi arkaya atılan toplar yerine kanatlardan vurmayı tercih etmeliydiler.


Malum arkaya atılan her top ofsayt olarak Sivas'a geri döndü. Maçta bir ofsayt rekoru kırıldı dersek yanlış olmaz. Fakat sevindirici olan bu kadar saldırmasına rağmen kalesinde gol görmeyen taraf Sivasspordu. Bunun nedeni de malum Fenerbahçe forvetinin gol atmama konusundaki inadı sanırım.


Bu futbolla Fenerbahçe'nin finalde işi zor fakat başka şansı da yok. Büyük ihtimalle yine bir Fenerbahçe-Beşiktaş finali izleyeceğiz. Ligin son haftalarındaki lig seyrine göre değerlendirilmesi gereken bir maç.


Bekleyip göreceğiz...

Yorum Gönderme

0 Yorumlar