Yiğido Fırtınası:3-0

sivasspor-trabzonspor


Maçtan önce kesin beraberlik olarak görünen ancak maç başladığında durumun hiç de öyle olmadığını anladığımız Sivasspor-Trabzonspor maçı bir anadolu takımının şampiyonluğa olan inancını gösteriyordu. Oynanan futbol ve sahaya yansıyan inanç Sivasspor'un sonuca çok yaklaştığının da habercisiydi...


Öncelikle seyir zevki yüksek bir karşılaşma izlediğimizi söyleyebilirim. Güzel ve keyifli bir maçtı. Sivasspor bütün iştahıyla saldırdı rakip kaleye ve daha 6. dakikada golü buldu.


Çok geçmeden ikinci golü de bulan Sivasspor şampiyonluğa olan inancını da kanıtlamış oldu. İkinci yarıda gelen golle Sivas maçı bitirdi.


Sivas bu maça kafa olarak çok iyi hazırlanmış. Bir takım düşünün iki sezondur bu ligin kafasına oynuyor.


Bu başarı değildir de nedir?


Bazıları Sivasspor'a neden hiç hakem hatası olmuyor diye eleştiride bulunuyorlar.  Bütün maçlar izlensin ve doğru anlaşılsın diyorum. Kaldı ki sanki birileri Sivasspor'u kayırıyor havası yaratılmaya çalışılıyor. Ben de o zaman burda şunu sormak istiyorum.Birileri neden Sivasspor'u kayırsın? Size mantıklı geliyor mu?


Bu takımın bütçesi belli, oyuncu kadrosu belli daha doğrusu gücü belli. Çok kısıtlı bir kadro ve parayla çok önemli bir mücadele veriyorlar. Bu adamları alkışlayıp tebrik etmek yerine nereden eleştirebilirizin derdindeyiz. Bu takım şampiyon olmasa bile verdiği mücadele nedeniyle alkışlanmalıdır.

Hakem işinden eleştirilerinin tutmayacağını anlayanlar son zamanlarda "Türkiye Süper Ligi kalitesiz bir yıl geçiriyor" gibi ilginç söylemlere başvuruyorlar. Yapmayın beyler!


Dört büyükler tepeye ambargo koyup, gelen giden anadolu takımına 4-5 atıp, gidip Avrupa'dan 4-5 yiyip gelirken bu lig kaliteliydi de şimdi mi kalitesiz.


Kalitesiz olan bu lig değil, kaliteli olmaya başlayan anadolu klüpleridir. Sivasspor bu takımların öncülüğünü ve liderliğini yapıyor.


Çok kısa bir zaman zarfında Kayserispor'un, Bursaspor'un ve hatta Gaziantepspor'un başarılarını konuşmaya başlayacağız. Dört büyükler boşuna tırsmasın, ligimiz giderek daha da kaliteli hale geliyor. Önemli olan kıran kırana maçların oynandığı bu ligde şampiyon olmak...


Önümüzdeki sene kendilerini de mücadele ederken görürüz inşallah...


Tebrikler Sivasspor...
Not: Bu arada blogumda ufak bir değişiklik yaptım. Artık ilk yazılarım ana sayfada ufak bir resimle yer alacak. Olaya biraz manşet havası katmış olduk böylece... Alivesitesi'ne burdan teşekkür ederim. Tekniği orada okudum. İlgili sayfa için bkz.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar