Aykut Kocaman ve Fenerbahçe

aykut_kocamanBaşkanlık yarışından yine zaferle ayrılan Aziz Yıldırım bu konuda şu anda ne düşünüyor bilmiyorum ancak Fenerbahçe'nin yeni sezonda taze bir kanla yoluna devam etmesi gerekliliği artık ortaya çıkmıştır.

Teknik adam konusundaki seçim önümüzdeki sezonlar açısından son derece önemlidir. Aragones ile geçirdiğimiz bu kabus sezonu unutmak kolay olmayacak ancak bu yanlışı devam ettirmek yerine bir şeyler yapmak gerekiyor. Teknik adam değişikliği hem Fenerbahçe'yi yanlışlar yumağından kurtaracak hem de başarılı bir sezon için gerekli ilk adım atılmış olacaktır.


Teknik adam konusunda yapılacak tercihler eğer yurtiçinden olacaksa ki bence bu kesinlikle gereklidir, bu tercih Aykut Kocaman olmalıdır. Aykut Kocaman yıllardır yerli takımlarda yakaladığı başarıyı artık büyük bir takımda uygulamaya koyma aşamasına gelmiştir.


Fenerbahçe Aykut Kocaman ile beklenen ve özlenen başarıyı yakalayabilir. Önümüzde bir Barcelona örneği durmaktadır. Takımın başına bu sezon gelen Guardiola lig-kupa ve Avrupa Şampiyonluğunu birarada kazanarak inanılmaz bir başarı kazanmıştır. Eminim bu başarıya bile tesadüf diyenler çıkacaktır ancak bu başarılması hiç de kolay olmayan bir vakıadır. Dün akşamki maçı izleyenler Barca'nın Manchester'a nasıl bir futbol dersi verdiğini de görmüştür.


Yeni sezonda Fenerbahçe'de bir çok noktada önemli değişimler yapılacağı kesin. Bunlardan birisi Teknik Adam olarak gelecek yeni kişinin kim olacağı konusu. Herkes Aragones'in kesinlikle gideceğinden emin. Yerine gelecek kişinin yerli ve Fenerbahçe'yi anlayan ve bilen birisi olması gerektiğini düşünüyorum. Bülent Uygun konusuna gelince. O da Fenerbahçe'ye gelirse önemli başarılar elde edebilir. Fakat kendisi şu aşamada Sivasspor'u bırakmamalı ve önümüzdeki sezon Avrupa Kupalarında takımının başında yer almalıdır.


Önümüzdeki sıcak aylar bakalım neler getirecek?

Yorum Gönderme

0 Yorumlar