kurtlar-vadisi-pusu-60bolum


Cevat Akarsu ile beraber ilginç bir dinamizm kazanan Kurtlar Vadisi Pusu dizisinin 60. bölümü yine dehşet içinde geçti. Biraz gecikmekle beraber bu bölümden zihnime takılanları sizlerle paylaşmak istiyorum.


Cevat Akarsu'nun "adam yakma" ritüeline kurban gitmek üzereyken Polat ve Abdülhey tarafından kurtarılan Memati-Kazım ikilisi Cevat'ın saykoluk derecesi konusunda bir fikir sahibi oldular sanırım. Bu arada Ebru'ya gönderilen hediye paketi Polat Alemdar'ın çıldırmasına yol açtı.


Halo'nun acı sonu Polat için intikamlar serisinin başlamasına yol açabilir. Ki zaten bu seriyi başlatmak için de Polat ilk hamlesini yaparak Cevat Akarsu'nun sorguya gitmesini sağladı.


Fakat Cevat Akarsu çoktan bu suçu üstlenecek bir eleman bulmuştu. Sorgulama sonrasına yetişen Polat'ın Cevat Akarsu'nun suratında patlayan kafası sanırım Akarsu Cevat'a verilen ilk fiziksel uyarıydı.


60. Bölüm İskender Büyük açısından da ilginçti. Kızının yaşadığını öğrendi ve kendisiyle tanıştı. Bundan sonraki süreç nasıl işleyecek hep beraber göreceğiz. Eğer güçlerini birleştirip Voltran'ı oluştururlarsa önlerine geleni yok ederler.


Bu arada Davut Tataroğlu'nun Bulut'u feda etmesi ise bu bölümün en çok konuşulanları arasında olacak. Yıllar yılı Tataroğlu'nun yanında hem korumalık hem bir nevi özel kalemlik yapan Bulut Yalçın Memati ile olan kankalık muhabbeti sonucu Tataroğlu'nun hışmına uğradı.


Sorguya alınan Bulut'un Yıldız tarafından darp edilmesi ise Bulut fanatiklerini epeyce bir galeyana getirdi. Sayko ağır abi rolü oynamaya çalışan Yıldız ise bunu eline yüzüne bulaştırdı.


Tabanca ağzına girince herkes Bulut'un öleceğini düşünürken Yıldız bu işi beceremedi. Oysa Yıldız'ın bu durumlarda teyit etmenin ne kadar önemli olduğunu bilmesi gerekirdi. Çöplüğe atılan Bulut işçiler tarafından bulundu ve yoğun bakımda bir sonraki bölümlerin gelmesini beklemeye başladı. Alacağı intikamı tahmin edebilmek için hayalgücünüzü zorlamanız gerekebilir.


Bu bölümde dikkat çeken bir nokta ise İskender'in profesör ve diğer büyükler tarafından gözden çıkarılması meselesi idi. Oysa İskender bu duruma da hemen el koyarak yapılacak toplantının bilgilerini Polat'a bir şekilde ulaştırdı. Bunu öğrenen Polat ilgili yeri basarak (Adile Sultan Sarayında çekilmiş sanırım) ufak çaplı bir katliama imza attı.


Polat binayı basarken Cevat'ın "ben ölürken sizi yaşatır mıyım ulan" sitemli çıkışı ise dizinin final cümlesi olarak notlarımıza geçti. Bu sırada Profesörün yaşadığı korkuyu gözlerinden okumak mümkündü. Bu arada toplantıya katılan elemanlardan birisinin "Polat buraya Cevat için geldi bize bir şey yapmaz" demesi ise "bu ne amatörlük be kardeşim" dedirtti.


İçeri giren Polat Cevat'a kurşun yağdırdı ve 60. bölüm burada son buldu. Şimdi gelelim 61. bölüme... Dizinin resmi sitesinde verilen bilgilere göre Cevat bir şekilde kurtulacak. Zaten Cevat Akarsu karakterinin 2 bölümlük oyuncu olmadığı diziye ihtişamlı girişinden belliydi. Eğer 2 bölüm sonra diziden çıkartılacaksa o kadar adamı Cevat'a telef ettirmezlerdi.


Yeni bölümde İskender'in de kurşunlara hedef olacağı söylenmekte. Bunu yapan acaba kızı olabilir mi? Perşembe akşamı yeni bir bölüm ve analizde buluşmak üzere...