"Hancock"

hancock-film-sinema


Film eleştirilerine bugün de "Hancock" filmi ile devam edelim. Will Smith'in beklenen performansını gösteremediği Hancock, Charlize Theron için bile olsa yine de seyredilmeli diye düşündüğüm ender filmlerden birisi.


Hancock bir anti-kahraman örneği. Yani kahramanlık yapmasına rağmen etrafına büyük zararlar veren bir ilginç insandan söz ediyor film. Filmin ilk yarısı senaryo açısından tutarlı olmasına ve merak ettirmesine rağmen, ikinci yarıda gelen Charlize Theron şoku filmin bir anda tökezlemesine yol açıyor.


Duygusal bir hava yaratmak açısından doğru bir hamle gibi gelebilir ama bence daha farklı olabilirdi. Hancock'un yaptığı kahramanlıklarda herhangi bir derinlik göremedik. Olaylar birbirinden kopuk ve kötü adamlar yeterli değildi. Filmdeki kötü adamlardan biri bile Joker'in kötülüğünün yanına  yaklaşamaz.


Filmde en çok dikkat çeken sahnelerden birisi ise Hancock'a söylenen "pislik" kelimesinin bulunduğu sahneler. Fransız aksanıyla bunu söyleyen bir çocuk var ki bir çok izleyici o sahnedeki "pislik" söyleme şekline takıldı. Tabi İngilizce :-)


Bir de Hollywood açısından değerlendirdiğimiz zaman bu filmin çıktığı tarih ile Obama'nın seçim kampanyalarının aynı zamana denk geldiğini görüyoruz. Obama da başlarda birçok kişinin sevmediği bir kahraman gibi algılanmadı mı? Hancock'u tek seven bir halkla ilişkilerci yani reklamcıydı... Bilmiyorum ama filmde Obama ve kampanyası hakkında sağlam göndermeler var gibime geliyor.


Ve Charlize Theron...Bu kadın mükemmel bir güzelliğe sahip. Ve sırf onu seyretmek için bile olsa izlenmeyi hakeden bir film...

Yorum Gönderme

1 Yorumlar

  1. bence vasatın altında sürünen bir filmdi charlize theron bile kurtaramaz bu filmi :D

    YanıtlayınSil