TCG Gaziantep

tcg-gaziantep


Son dönemde "deniz haydutluğu" kavramı ile karşımıza çıkan Somalili korsanlar Aden Körfezini bir zamanlarınTeksas'ına çevirmiş durumdalar. Giresun gemisinin görev süresinin dolması ile bölgeye "TCG Gaziantep" gemisi törenlerle hareket etti.



Dünyanın başına bela olan Aden körfezi önemli bir enerji koridoru. Bu nedenle güvenliği de son derece önem arzediyor. TCG Gaziantep ise bölgedeki güvenlik görevini ifa etmek üzere Marmaris Aksaz'daki üssünden geçenlerde hareket etti.

Gemide; Arapça, Almanca, Fransızca ve Rusça bilen personel görev alıyor. Deneyimli personeliyle 90 gün karaya ayak basmadan görev yapabilen TCG Gaziantep'te bir basınç odası ve biri dalış konusunda uzman olmak üzere 2 doktor, 2 sıhhiye astsubay ve 1 uzman teknisyen görev yapıyor.

Gemide dünyanın her yerinden konuşabilmeye imkan sağlayan uydu telefon sistemi de bulunuyor.

Gemide, 76 milimetre çapında dakikada 80 mermi atan gemi topu, dakikada 3 bin mermi atan otomatik top ile su üstü ve hava hedeflerine karşı güdümlü mermiler bulunuyor.

Ayrıca Sat komandoları da TCG Gaziantep gemisinde görev yapıyor olacaklar. Deniz kuvvetlerimiz ve TCG Gaziantep gemisine başarılar diliyoruz...

Yorum Gönderme

2 Yorumlar

  1. bütün orada bulunan personel ve askerlere gönülden yürekten kocaman sevgilerimi ilan ediyorum allah sabir versin yardimciniz olsun sizi cok seviyoruzzzzzzzzz kalbimiz sizinle..... aeo mutlu kalin

    YanıtlayınSil
  2. benim abimde o gemide asker ALLAH yardımcıları olsun dualarımız onlarla hayırlısıyla dönerler inşallah

    YanıtlayınSil