WD TV HD Media Player Analizi

wd_wd_tv


Uzun zamandır kolay yoldan yüksek çözünürlükte video izlemenin (1080 p) yollarını arıyordum. Bir çok alternatif olmasına rağmen karşıma ilk çıkan WD TV HD Media Player bu konuda beklentimin üstünde bir kalite sundu.


Yazıda kolaylık olması açısından kısaca WD diye bahsetmek istiyorum. Olumlu özelliklerden başlamak istiyorum. Bluray formatındaki videoların riplenmiş halleri olan mkv uzantılı videoları bugüne kadar divx veya dvd player gibi  herhangi bir media oynatıcı oynatamıyordu. Bu eksikliğe WD büyük bir çözüm getirdi.


WD, sadece video dosyaları değil, fotoğraf ve müzik dosyaları ile birlikte başlı başına bir media player olarak hizmet veriyor. Son gelen güncellemede Türkçe menü desteği ile bir çok eksiğini kapatmış oldu.


Cihaz hem FAT 32 hem NTFS formatını desteklediği için tüm hddleri rahatça okuyabilmektedir. Eksilerinden birisi dts ses formatlı filmlerde eğer 5+1 sinema sisteminiz yoksa hiç sonuç alınamıyor. Yani ses hiç duyulmuyor. Fakat bu da çeşitli convert programları ile farklı formata çevrilerek dinlenebiliyor. Yakında çıkacak yeni yazılımda da bu hatanın giderileceği bekleniyor.


Bu arada cihazın bir başka eksisi de içinde dahili bir hdd barındırmıyor olması.


Sonuç olarak yüksek çözünürlükte video izlemek isteyenlerin mutlaka denemesi gereken bir ürün. Ama unutmamak gerekir ki bu ürünü kullanacak olanların yüksek kapasitede bir hdd ihtiyacı da olacaktır.Doğal olarak ürünün fiyatı hakkında sorular gelmiş. Yazarken fazla zamanım olmadığı için ekleyememiştim. Onu da hemen belirteyim. Bir çok elektronik satış sitesinde bu ürüne 300 ile 350 TL arasında değer biçilmiş. Yurtdışında fiyatı biraz daha uygun.Ayrıca sahibinden ve gittigidiyor.com adresinde de 200 ile 250 arasında sıfır fiyatlar mevcuttur.

Yorum Gönderme

2 Yorumlar