Beşiktaş-Fenerbahçe Süper Kupa Finali Maç Analizi


Uzun süren bir aranın ardından yeni bir yazı ile karşınızdayım. Verdiğim bu arada yaptığım tatil sonrası bir çok yeni yazı ile yakın zamanda sizlerle beraber olacağım. Bu kısa açıklamadan sonra sezonun galası olan süper kupa finaline geçelim.
Fenerbahçe sezonun son kupası olan Süper Kupayı Alex'in attığı iki golle 2-0 kazanarak iyi bir başlangıç yaptı.

Şifresiz maç yayınını özlemişiz. Fox Tv sayesinde yeniden şifresiz günlere döndük. Bu sezon Lig Tv ve D-Smart sayesinde maç izlemek biraz tuzlu olacak. Nasıl bir çözüm bulacağım bilemiyorum. Heralde iki üyeliği birden almam gerekecek.


Süper Kupa Finali beklendiği gibi heyecanlı başladı. İki takım da hazır göründüler. Yeni transferler tam kapasite olmasa da takımlarına alışmış gibiydiler.


Maçın ilk bölümlerinde iki takım da karşılıklı tehlikeli pozisyonlar buldular. Beşiktaşın direkten dönen topu ile Alex'in karşı karşıya kaçırdığı pozisyonlar bunlar arasında sayılabilir. Beşiktaş takımında İsmail Köybaşı ve Erhan Güven dikkat çeken isimler. Özellikle İsmail bu sezon İbrahim Üzülmez'in imparatorluğuna son verebilir. Erhan için ise bir şey söylemek henüz erken. O bölgede ilk yarıda Vederson'un çıkışlarına pek engel olamadı.


Fenerbahçe'de ise Kazım, Guiza ve Emre özellikle dikkat çeken isimler oldu benim için. Guiza'nın bu seneki futbol iştahının özellikle altı çizilmeli. Daum'un motivasyon başarısını burada alkışlamak gerekiyor. İlk yarıda Alex'e çıkardığı bir pas var ki kayıtlara geçmeli. Kazım ise kanatta elinden geleni yapıyor ve geçen seneye göre inanılmaz bir aşama kaydettiği kesin. Ancak ara ara gevşek tavırlar göstermeye devam ediyor. Biraz daha sağlam basmalı ve kanadı boşaltmamalı.


Emre geçen sezonki Emre'den çok uzak. Kendisini tamamen futbola vermiş durumda. Bunda Daum'un başarısını yine ayrıca belirtmek gerekiyor. Takım kondüsyon açısından son derece iyi bir yere doğru gidiyor. Dos Santos'un futbol kumaşı son derece kaliteli. Bu sene muhteşem işler çıkaracağını şimdiden söyleyebilirim. Baroni için ise aynısını söylemek şu anlık zor. Daha çok asker oyuncu özelliklerini gösteriyor. Umarım kısa zamanda ön liberonun değişmez oyuncusu olur.


İkinci yarıda oyunun genelinde hakim olan Fenerbahçe özellikle Guiza ile etkili pozisyonlar yakaladı. Sivok'un büyük hatası sonucu kazanılan penaltıyı gole çeviren Alex kötü futbolunu bu golle unutturdu. Daha sonra Guiza'nın güzel ortasını iyi bir kafayla yine ağlara yollayan Alex bir anda maçın adamı oluverdi.


Sonuç olarak iki takım da aslında iyi oynadı ancak Fenerbahçe  maçı 2-0 almayı bildi. Bu şekilde  Türkiye kupasında yaşanan yenilgiyi telafi etmiş oldu.Kupayı kazanan Fenerbahçe'yi tebrik ediyor ve her iki takıma da yeni sezonda başarılar diliyorum...

Yorum Gönderme

1 Yorumlar

  1. Helal olsun Fenerbahçe'ye.Bu sezon korkulur artık Avrupa da ve ligde.

    YanıtlayınSil