Denizlispor-Fenerbahçe Maç Analizi


Bu sene önemli işler yapacağı söylenen Fenerbahçe 2006 yılında hazin bir sonla ayrıldığı Denizli deplasmanına motive bir şekilde gitti. Kolay  maçı Guiza'nın golleriyle geçmeyi bilen Fenerbahçe sonraki maçlar için umut verdi.


Maçın hemen başında Guiza'nın golüyle öne geçen Fenerbahçe için bu maçın kolay olacağı biraz erken belli oldu. Borçlarını sıfırlamanın peşinde olan Denizlispor'un çabası Fenerbahçe'yi durdurmaya yetmedi. Tıpkı Gaziantepspor gibi hazır olmayan bir takım görüntüsü verdiler.


Golü yedikten sonra çok fazla ileri çıkınca geride durmadan açıklar verdiler. Fenerbahçe bu açıkları değerlendirse çok farklı bitecek bir karşılaşma izleyebilirdik.


Maçın ikinci yarısında stad ışıklarının sönmesi ile yaşanan olaylar ise düşündürücü. Şehir şebekesinin sorunlu olduğu söylendi ancak bu durumlar için alternatif sistemlerin her zaman hazırda tutulması gerekiyor olmalı.


Maçın sonlarına doğru bir gol daha atan Guiza kötü oyununu 2 golle süsleyerek kendini affettirirken geride oynayan Bilica maç boyunca hatasız bir maç çıkardı.


Buna rağmen Fenerbahçe'nin Bilica'nın yanına bir oyuncu bulması gerekiyor. Ya da Gaziantepspor'dan alınan Bekir'in bu bölgede mutlaka değerlendirilmesi gerekiyor. Bekir'i bir kez bile izleme şansı bulamadık.Emre ve Baroni'nin performansları da fena değildi. Ancak Baroni göze nerdeyse hiç görünmeyen bir futbol oynuyor. Hemen hemen hiç riske girmiyor. Arada sırada yaptığı uzaktan şut denemeleri dışında fazla bir aksiyonu yok. Ama çok gözükmediği için hata da yapmıyor denilebilir. Maldonado da biraz böyle değil miydi aslında? O da çok gözükmez ve topu hemen ayağından çıkarırdı. Kaderleri aynı olmaz diye umuyorum.

Genel olarak rahat bir maç çıkaran Fenerbahçe'nin bu hafta Sivasspor karşısında çıkaracağı maçı merakla beklerken takımımıza  başarılar diliyorum...

Yorum Gönderme

1 Yorumlar

  1. Bekir'i Gaziantep'ten hatırlıyorum.Çok da iyi bir performansı yoktu;Sadece Gaziantepspor'un kaptanı olduğundan dolayı güven içerisinde oynardı.Arada çok büyük hatalar yapardı.İyi işleri de vardı.Bence Fenerbahçe yanlış bir transfer yaptı.Bekir'in de sonu Kemal Aslan gibi olacak gibime geliyor.

    YanıtlayınSil