Diyarbakırspor-Fenerbahçe Maç Analizi

Diyarbakırspor iyi başladığı karşılaşmayı taraftarının ilginç tavrı ve Fenerbahçe'nin ikinci yarıdaki muhteşem oyunu ile kaybetti. İki topu da direkten dönen Fenerbahçemiz sahadan 3-1'lik skorla ayrılmayı başardı.


İlk yarı hemen hemen hiç pozisyonumuz yoktu. Tek pozisyonumuz Gökhan'ın muhteşem vuruşu oldu ve beraberliği yakaladık. Aslında sahaya atılan yabancı maddelerin iki takımdan birinin motivasyonunu bozacağı kesindi. Böyle durumlarda her zaman geriden gelen takımlar avantajlı konuma düşerler. Fenerbahçe bu avantajı iyi kullandı.


Ancak bu durum olmasa bile Fenerbahçe dün gece çok rahat şekilde sahadan galip ayrılırdı. Üç haftada Galatasaray'dan daha az gol attı diye eleştirilen bir Fenerbahçe var. Güzide medyamıza şaşırmamak elde değil.


Bir yandan da "eleştireceklerse böyle eleştirsinler" diye seviniyorum. Oynadığımız üç maçın ikisinin deplasman olduğunu hatırlatırım. Ayrıca 10. haftaya da az kaldı. Bu soruyu soran arkadaşların fazla beklemesine gerek kalmayacak. Tüm spor kamuoyu iki takımın mücadelesini büyük bir zevkle izleyecektir.


Daum'un da dediği gibi çok gol atana değil, çok puan toplayana verecekler şampiyonluğu.


Maça dönersek özellikle Kazım'ın muhteşem bir performans gösterdiğini belirtmek lazım. Çok iyi bir gol attı ve bir topu da direkten döndü. Guiza yine eski  günlerini hatırlatan hareketler yapmaya başladı. Biran önce bir gol ile kendisini bulması iyi olur. Ama sağa sola iyi kaçarak forvete yararlı oluyor.


Semih uzun aradan sonra girdi, etkisizdi ama golü atarak takımın psikolojik olarak rahatlamasını sağladı. O açıdan önemli. Sürekli oynatılırsa takıma olumlu katkısı daha fazla olacaktır. Emre oyunda kaldığı süre içinde hem çok hırslı hem de çok etkiliydi. Emre'de gözle görülür bir performans artışı var ve umarım bu şekilde devam eder.


Diyarbakırspor takımına gelince gerçekten iyi oynadılar ilk yarıda. Ancak taraftarları ilginç bir şekilde sahaya yabancı madde yağdırdılar. Sonuçta mantık gereği Fenerbahçe, Diyarbakırspor'un rakibi değildir. Ortada taraftarı galeyana getirecek bir hakem yanlışı ya da oyunu geren bir oyuncu davranışı da yok. O zaman bu gerginlik neden?


Umarım saha dışı ya da futbol dışı bazı etkenler bu olaylar üzerinde etkili olmamıştır. Futbol bir oyundur ve öyle kalmaya devam edecektir.


Fenerbahçemize hafta içinde oynayacağı Sion maçında başarılar diliyorum...

Yorum Gönderme

1 Yorumlar