"Nefes"


Levent Semerci'nin ilk sinema filmi olan "Nefes" ekim ayında vizyona girmeye hazırlanırken, filmde yer alan bir sahne Facebook'ta izlenme rekorları kırıyor.


Film, Güneydoğu?da 2365 metre yükseklikte çok zor koşullarda  bir yüzbaşının komuta ettiği 40 kişilik timin hikâyesini anlatıyor.


?Karabal? tepesinde bulunan bir röle istasyonunu korumakla görevlendirilen bu 40 askerin görevlerini yerine getirirken yaşadıkları acıları, sevinçleri ve yaşam mücadelelerini anlatan filmin yönetmenliğini ve senaryosunu Levent Semerci üstlenmiş.


Film, Güneydoğu'da her gün yaşanan bir gerçeği sinematik dille güzel sahneler eşliğinde vermiş. Facebook'a düşen ve aşağıda izleyebileceğiniz sahne bile tek başına büyük bir önem ve mesaj taşıyor. Buradaki bölüğün Muhabere bölüğü olduğunu da ayrıca belirtmem gerekiyor. Askerliğimi Hakkari ve Dağ ve Komando Tugayında yaptığım için görüntüler bana tanıdık geldi.


O bölgede asker olmak psikolojik açıdan zorlayıcı bir durum. Ama bu psikolojinin yanında size verdiği gurur ve cesareti ayrıca buraya eklemem gerekiyor. Filmde söylendiği gibi Güneydoğu'da asker olmanın en önemli özelliklerinden birisi normal ihtiyaçlarınızı minimum seviyeye indirmenizin gerektiğidir.


Filmdeki Yüzbaşının dediği gibi "Uyursan ölürsün! Sen uyursan herkes ölür!"...
Nefes Filmi Fragman İzle

Yorum Gönderme

3 Yorumlar

 1. Selam, sanırım blogunda bir sorun var. Seni READER'den takip ediyorum biliyorsun ama dün 10 bugün de 5 adet farklı yazıya ait yorum sanki yeni yazınmış gibi görünüyor.
  Dün o yazılardan herhangi birine tıkladığımda sayfaya girilmiyordu bugün ise sanki yazıya yönlendirir gibi direk o yoruma yönlendiriyor.
  Yüksek ihtimalle haberin vardır ama ben yine de uyarayım dedim :)

  YanıtlayınSil
 2. Ya bu durum sadece firefox tarayıcılarda oluyor...
  Nedenini birtürlü çözemedim...

  YanıtlayınSil
 3. Film çok güzele benziyor.Gösterimdeyken izlemeye çalışacağım.

  YanıtlayınSil