Minimal Blog Yazıları

Hostumda yaşadığım bazı problemler nedeniyle artık kota dostu blog yazıları yazmaya karar verdim. Yaklaşık 600 yazımda biriken bir çok fotoğraf 100 MB olan host alanını zorlamaya başlamıştı. Ben de böyle bir aksiyonla daha uzun yazabilme serbestisi kazanmış oldum.


Bilenler bilir "fotoğraf" kullanmadan yazı yazmam kolay değil. Her yazının sunumu içerisinde fotoğrafa özel bir yer veririm. Bundan sonra yazılarımda elbette fotoğraf olacak ama eskisi gibi sık değil!


Hem böylece minimal ufacık tefecik blog yazıları ile twitter havası almış yeni bir blog yaratmayı düşünüyorum. Yazı sirkülasyonu daha çok olan ve twitter hesabımın biraz genişçe hali gibi olacak.


Zaten önemli olan da bütünü parça ile anlatmak değil midir? Ben de yaşadıklarımı ve düşündüklerimi 140 karakter olmasa da kısa paragraflar halinde sunmaya çalışacağım.


Hem okuyucuların gözleri yorulmaz :-) Hem blogging denilen hobimizi belirli saatler arasına sıkıştırma şansı bulabiliriz. Herkese saygılar beni izlemeye devam edin...

Yorum Gönderme

10 Yorumlar

 1. Olur ama başka bir adresten çağrılan resim olayına da kıl kapıyorum. Bir dönem o tarz şeylerle de sorun yaşadım. Artık sadece yazıcam. Belki arada sırada ortaya karışık bir şeyler yaparım...

  YanıtlayınSil
 2. Hüseyin dostum istersen Blogger'a kendi alan adınla taşın,yine yönetim sende olur ama böyle kota türü şeylerle uğraşmazsın ;)

  YanıtlayınSil
 3. Ya aslında haklısın ama şimdi domain transfer şu bu derken yine bir sürü sorun yaşarım.
  Hem burda yazdığım yüzlerce yazıya da yazık olur! Ama burdaki yazıları aynen bloggera taşıyabilsem düşünebilirim.
  Burdan artık geçti ancak yeni projelerimde "blogger"i kesinlikle kullanacağım...

  YanıtlayınSil
 4. Hayırlı olsun yeni kararın :) İki şey söylemek istiyorum:

  1. Flickr gerçekten hızlı ve sorun yaşamazsın.
  2. Bu sitedeki yorum yazma kutusuna, Firefox ile tıklanamıyor ve yazı yazılamıyor. IE ile girmek zorunda kaldım (7 ay sonra ilk kez) :)

  YanıtlayınSil
 5. Fikret dostum nerelerdesin?
  Bu arada firefox ile çok fazla sorun yaşamaya başladım. Bazı sayfalar açılmıyo ve yerine rss yorum açılıyo acaba temadan mı kaynaklanıyo çözemedim...

  YanıtlayınSil
 6. Bu aralar WoW'a fena sardım, o yüzden gizemli adam modundayım:) Firefox'un yeni sürümü çıkmış (3.5.2), az önce indirdim. Şimdi yeni versiyonla sorunsuz yorum yazabiliyorum .) Sorun temanda değil, bir önceki sorunlu Firefox sürümünde.

  YanıtlayınSil
 7. Wordpress'den yazıları Blogger'a taşırken karakter sorunu yaşanıyor.Bence wp'de kal.Bende firefox'dan yazıyorum herhangi bir sorun yaşamıyorum.

  YanıtlayınSil
 8. google sites ile her gmail hesabı olanın hazır siten var zaten. ben onda dosyalar için bir bölüm yaptım çoğu resimleri artık ona yüklüyorum. en güvenlisi bu. tek sorun ordan url al yazına kat.. başka sorun yok. önceleri flickr'a yüklüyordum ama şimdi google sites ile yapmak bana çok daha kolay geliyor.

  YanıtlayınSil
 9. Dostum Blogger'a yazı aktarmanı kolaylaştıracak bir yer var ama sanırım biraz sorunlu wordpress2blogger.appspot.com diye bir adres,incele ve kurtul minimal blog yazılarından (:

  YanıtlayınSil