Sivasspor'a Ne Oldu?

UEFA kupasında oynanan 4 maçta Trabzon ve Sivasspor bizleri üzerken Fenerbahçe ve Galatasaray rahat kazanarak taraftarlarını sevindirdi. Ancak yerden yere vurulan bir Sivasspor var. Peki bu takıma ne oldu da bu hale geldi?


Öncelikle yapılan eleştirilerin çok acımasız olduğunu belirterek başlamalıyım. Bu takım büyük zorluklarla kurulmuş bir takımdır. Bütçesi bellidir, kadrosu bellidir...


İki sene boyunca Turkcell Süper Lig'de iyi mücadele örneği göstermiş ve şampiyonluk mücadelesi vermiştir. Tekrar hatırlatıyorum 2 senedir!


Bu takımdan hemen şampiyon ve şampiyonlar ligi şampiyonu olmasını mı bekliyoruz? Maalesef har vurup harman savuracak bir bütçeleri olmadığı için bu sene de yine süper ligde tutunmaya çalışacaklardır. Ancak dikkat ediyorum bazı gazetelerde yorum sayfalarında takım ve hocası Bülent Uygun yerden yere vuruluyor.


Sivasspor'un oynadığı ve 4-0 mağlup olduğu takım Shakhtar Donetsk  geçen senenin UEFA kupası şampiyonu. El insaf! Bu takım karşısında ben o defans kurgusuyla başarı beklemiyordum zaten.


Sivasspor geçen sezon Bilica ile kurguladığı defans hattını onun gidişi sonrasında düzeltemedi ve kötü oynayan iki stoperi sayesinde inanılmaz açıklar veriyor. Ama bu durum yapılacak bir kaç transfer ile telafi edilebilir.


Sevindirici olan ise bu takımın mağlubiyetleri bile çok konuşuluyor ve eleştiriliyor. Bu da popüler olma yolunda atılmış ilk adımlardır diye değerlendiriyorum. Sözün özü bu takım daha çok konuşulur bekleyip görmek lazım...

Yorum Gönderme

1 Yorumlar

  1. İnsanlar överken göğe çıkarıyorlar ama eleştirdikleri zaman da yerin dibine sokuyorlar. Yanlış burada başlıyor zaten. Bir de tabi bilinçsiz yorumcular yok mu onlar işi berbat ediyor.

    YanıtlayınSil