Soysuzlar Çetesi-Inglourious Basterds


Soysuzlar-Cetesi


Büyük usta Quentin Tarantino sonunda beklentileri yok eden filmiyle geri dönüyor. Başrollerinde Brad Pitt ve Diana Kruger gibi isimlerin başrolünü üstlendiği film 2. Dünya Savaşı döneminde Fransa'da geçiyor.


Eğer bir Tarantino filmi izleyeceksiniz bol bol kan ve cinayete hazır olmanız gerekiyor demektir. Hele bir de film bir dönem filmiyse ve bu dönem de 2. Dünya Savaşı ise filmin kan revan içinde geçeceği hemen hemen kesindir. Zaten fragmanlardan da bu anlaşılabiliyor.


Filmde Teğmen Aldo Raine (Brad Pitt) kendisine yahudi askerlerden bir ekip kuruyor ve nazi almanyasının önemli isimlerine saldırmaya başlıyorlar.Tabi konudan ziyade bunu yapış şekilleri izleyicide merak konusu. Çünkü bu Tarantino filmlerinde hep böyledir zaten.


İnsanlar, aksiyon sahneleri ve replikler için izlerler adeta.


Bu arada Brad Pitt'in bir çok filminin aksine bu filmde "bıyıklı" haliyle ekranlara geleceği de magazinel bir bilgi olarak belirtilmiş.


Film Tarantino'nun uzun zamandır çekmek istediği bir proje. Ayrıca 1978 yapımlı aynı adlı Enzo Castellari'nin de bir filmi var.  Zaten Tarantino da bu filmi kendi mutfağından geçirerek yeniden çekmiş. Tarantino'nun o dönem filmlerine olan aşırı ilgisi yönetmenin hayranları tarafından zaten biliniyor.


21 Ağustosta Türkiye'de gösterime girecek olan filmi kaçırmamanız gerektiğini düşünüyorum. İyi seyirler.Soysuzlar Çetesi-Inglourious Basterds Fragmanı izleyin...Not: Filmi izledim ve birtakım gözlemlerimi sizlerle paylaşmak istiyorum. Öncelikle beklentileri karşılayan bir film olduğunu belirtmem gerekiyor. Aksiyon sahneleri iyi kotarılmış, ancak süre konusunda bazı sıkıntılar var. Bence film biraz uzatılmış, daha kısa tutulabilirdi.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar