Kurtlar Vadisi Pusu 66.Bölüm Analiz

66_2


Kurtlar Vadisi Pusu yeni konseptiyle heyecan yaratmaya devam ediyor. Bölümler ilerledikçe Polat ve Gladio daha yakından temas etmeye başlayacak gibi. 66 nolu bölüm Polat ve İskender'in karşı karşıya kaldığı bu sahne ile çok konuşuldu.


Pusu'da yeni dönemde Muro'nun tahtına aday gösterilebilecek isim Vedo gibi gözükürken izleyiciden tam puan alamadı. Hareketleri ve tavırları Muro'nun yakınından bile geçemez kanaatindeyim... Polat'a sorduğu "Açılım hakkında ne düşünüyorsun?" sorusu ile ağzının kapatılmasına neden oldu.


Aron Feller'in örgüt yöneticisi Cemal'i uyuşturucu bağlantısı nedeniyle harcaması dikkat çekti. Tam da ABD'nin örgüt yöneticilerini resmen uyuşturucu kaçakçısı ilan ettikleri şu günlerde diziden de böyle bir açılım gelmesi sanırım sadece tesadüf. Feller ayrıca "Pkk bitti" diyerek bir başka noktanın da altını çizdi.


İskender'in Tataroğlu'nu hastanede yakalaması ve "Türkiye'nin röntgenini çekeceğim" özdeyişi akıllarda kalan bir sahneydi. Tataroğlu'nun yakalanması baş koruması Amerikalıyı kızdırınca o da İskender'in kızını kaçırdı.


Bu arada Kaçgarlı da İskender'i kullanma peşine düştü. Büyük İskender son bölümlerle beraber derin bir yalnızlığın içine çekiliyor hissine kapıldım. Bir zamanlar açık olan bütün kapılar tek tek yüzüne kapanıyor. Derdini anlatmaya çalışsa da eski düşmanlarının onun dostu olmaya pek niyetleri yok gibi...


Bölümün ilgi çekici başka bir noktası ise Yılmaz'ın yakalanması idi. İskender'in adamı olarak Cevat'ın yanında çile çeken Yılmaz sonunda yakayı ele verdi ve Polat'ın eline düştü.


Şile'deki depoda Cevat ve Gladio tayfasının bir araya geleceğini öğrenen Polat oraya doğru gitti ancak karşısında İskender'i bulunca eski defterler yeniden açıldı.


Yorum Gönderme

0 Yorumlar