Kurtlar Vadisi Pusu 67.Bölüm Analiz

67_2


Kurtlar Vadisi Pusu bölümlerini analiz etmeye devam ediyorum. Yaşanan gecikmeler aşırı yoğunluktan kaynaklanıyor. Aldığım notları sizlerle paylaşayım istedim. Bu bölümde yine flaş gelişmeler yaşandı ve 68. bölüm öncesinde heyecan zirveye çıktı.


Şile'deki depoda Gladio'yu avlamaya her ne hikmetse tek başına giden Polat burada bir sürprizle karşılaşır. İskender gece yarısı dürbünüyle depodaki hareketliliği gözlemektedir. Bir anda karşısına çıkan Polat'ı görünce çok şaşırır. Ama esas karakter Polat hem İskender'i hem de Gladio'yu aynı gece burada yok etme şansını bulması nedeniyle içini kemiren ayrı bir sevinç hezeyanına kapılmıştır.


Oysa durum ikisinin sandığı kadar kolay değildir. Çünkü her yeri mobese gibi gözetleyen Aron Feller onların orada olduğunu zaten bilmektedir ve kendileri için roketli bir karşılama töreni hazırlamıştır bile...


Polat ve İskender gelen bu davetsiz roket nedeniyle kum tepesinin aksi istikametlerinden aşağı yuvarlanırlar. O sırada çıkan çatışmada İskender Kebabının yarenlerinden birisi olan Yarbay Kenan da hakkın rahmetine kavuşur. Paniğe kapılan Cevat ise kaçırdığı hocayı orada öldürür ve telefonu Feller'in suratına kapatır.


Bu durum Feller'in asabını bozar ve hemen orada tasfiye kararını verir kibritçi Cevat'ın...


Bu arada yeni atanan Müsteşarla beraber Polat ve adamları hep destek tam destek düsturu ile hareket etmeye başladılar. Memati ve oğlu Ali Memati'nin bulunduğu sahneler dizinin nerdeyse 1/3'ünü geçmek üzere. Çatışma ve aksiyon bekleyen biz izleyiciler Memati'nin ailevi sorunlarını izlemeye mahkum gibiyiz. En azından bir kaç bölüm daha...


"Kedi fareyi nasıl beklerse, sen de Ali Memati'yi öyle bekleyeceksin Kazım..."


Vedo'nun düzenlediği Muro Başkanı Anma Gecesi sonu itibariyle bir skandala dönüştü. Örgütün parasını yemekle itham edilen Şemo büyük ihtimalle infaz edilecek.


Hüsnü'nün şeytanla kafa bulduğu sahneler kaydadeğerdi. Cevat olaylardan sonra kaçmaya çalışsa da son anda İskender ile yeni bir ittifaka gitmeye karar verdi. Bunun üzerine Cevat Akarsu, Turan Kaçgar ve Büyük İskender üçlü bir yapı kurarak yeniden hareket geçmenin planlarını yaptılar.


Ancak Kaçgarlı, Feller için çalışıyor. Haliyle durumu hemen Feller'e bildirdi. Cevat yeni kurduğu ittifakın heyecanıyla hocayı taziye evinden Memati'nin korumasından kaldırır. Bunun üzerine büyük bir kovalamaca başlar.


Cevat yolda hocayı araçtan atar ve Memati hocayı sağ salim ele geçirir. Sanayiye lastik değiştirmeye giden Cevat ve adamları Polat tarafından kıstırılır ve müthiş final ile Cevat artık ele geçmiştir.


68.bölümde Cevat Akarsu sorgulanacak ve önemli sırlar verecek gibi gözüküyor. Heyecanla yeni bölümü bekliyor ve herkese iyi günler diliyorum...


Yorum Gönderme

0 Yorumlar