Kurtlar Vadisi Pusu 68.Bölüm Analiz

kurtlar vadisi 68.bolum

Heyecanla beklenen 68. bölüm bol aksiyonlu sahneleriyle izleyiciler tarafından beğenildi. Gerçi Memati'nin Cevat'ı mangal partisi eşliğinde yok etme girişimi başarıyla sonuçlanmasa da "O insan mı?" sorusu bile bölüme damgasını vurmaya yetti...


68. bölüm Polat ve Cevat'ın karşılaşması ile açıldı. Tam bu sırada orayı basan Cevat yandaşları ile girilen mücadeleden Abdülhey'in başarılı "taraması" ile kurtuldu Polat...


Abdülhey bu bölümle beraber dizideki ağırlığına tekrar kavuşmuş oldu.


Bu aksiyonel açılıştan sonra Cevat'ın gerçeküstü sorgusuna geçtik. Polat'ın sorularına kafa cevaplar veren Cevat aklı sıra dalga geçmeye başlayınca Polat,  Cevat'ı vurup durmaya başladı.


Halo dayı ile ilgili söylenenlere dayanamayan Polat en sonunda Cevat'ı yakmak ile tehdit edince Cevat bir anda çözüldü. Bu sorgu sırasında Deli Hüsnü'nün "efendim bırakın keserle yonta yonta öldüreyim" çıkışı ise ilginç ve kaydadeğerdi. Sorgu sırasında hocanın yanında durmak zorunda kalan Memati ise içi içine sığmayarak Cevat'ı ne zaman yakacaklarını sorup durdu.


İskender Büyük iyice köşeye sıkışmaya başladı. "Eskiden ulaşılamayan bizdik, şimdi ne hallere düştük" sözüyle bu durumu tescil etmiş oldu. Müsteşar Ünsal Kemal ile yaptığı ufak söyleşi de İskender'in kısa zaman içinde tasfiye edilebileceği hissini uyandırdı.


Satıldığını sezen İskender, Turan Kaçgarlı'yı cezalandırmak istese de Turan'ın son andaki manevrası ile yeniden tav oldu. Ama son mesajını da vermeyi unutmadı.


Aron Feller ve Tataroğlu görüşmesi sonucunda Cevat'ın harcandığı da ayan beyan ortaya çıktı. Feller, Tataroğlu'ndan Cevat'ı gazetelerinde rezil etmesini ve yerden yere vurmasını istedi. Böylece Cevat miadını doldumuş oldu. Hastane'de Memati tarafından ateşler arasında bırakılan Cevat 69. bölüm fragmanlarından da anlıyoruz ki yaşamını şimdilik yitirmeyecek...


Abdülhey'in "abi insan yakılır mı?" sorusuna Memati'nin verdiği "O insan mı?" cevabı bölümün özeti gibiydi. Bu arada 68. bölümün en önemli konularından birisi de 5. adamın kim olduğu sorusu idi... Abdülhey laboratuardan sonuçları almaya gidince çatışmaya girmek zorunda kalsa da sonucu öğrendi ve bunu Polat'a söyledi.


5.adam Polat'ın kayınpederi Ercüment bey çıktı. Polat'ın bu gerçeği öğrendiği anlarda Ercüment beyin hastanede Nurettin Hoca'nın ziyaretinde olması da ayrı trajik bir durum yarattı. Hüsnü'nün buradaki hatası mı ya da Memati'nin her zaman ki dikkatsizliği mi desek bilemiyorum ama Hocanın kurtulması zor gibi gözüküyor.


Bir sonraki bölümde Polat'ın nasıl bir taktik ve strateji belirleyeceği ise büyük bir muamma olarak önümüzde duruyor. Ercüment Beyi tasfiye edecek mi? İskender'in durumu ne olacak? Cevat yaşayacak mı? Bütün bu soruların cevabını 69.bölümde alacağız...

Yorum Gönderme

0 Yorumlar