Hafta içinde Aksaray-Ankara seferini yapan bir otobüste dizi izleme nedeniyle çıkan tartışma Aşk-ı Memnu'yu izlemek isteyen yolcunun araçtan inmesiyle sonuçlanmış. Türk dizi izleyicisinin bu iki dizi etrafındaki keskin kutuplaşması düşündürücü...


Öncelikle her şeyin kurgu olduğunu belirterek başlamak lazım. Ancak Türkiye'de insanlar kendilerini izledikleri dizi ya da filmlerin karakterleri ile özdeşleştiriyorlar.


Diziler uzun soluklu ve hiç bitmeyecekmiş gibi olduğu için gerçek hayatla olan benzeşimi nedeni ile daha yoğun bir duygu atmosferi yaşatıyor. İnsanlar da izledikleri bu görüntülerden haliyle etkileniyorlar.


Hele Kurtlar Vadisi Pusu'nun yayınlandığı saatlerde boşalan trafik çok dramatik bir gösterge olsa gerek. Aynı şey bayan izleyicilerin yoğunlukta olduğu Aşk-ı Memnu için de geçerli.


Eskiden TRT 3'te Brezilya dizileri olur TRT-1'de de maç olur ve erkekler ile kadınlar bu yüzden kavga ederdi. Bir taraf maçı izlemek ister diğer taraf ise Mariana ile Fernando'nun aşkını...


Kaç maçı yedi o pembe diziler hatırlamıyorum. Hele TRT-2'deki "Yalan Rüzgarı" hala kabuslarıma girer... Kaç sene sürdü hatırlamıyorum ve izlemek istemesem de zorla izlemek zorunda kaldığım bir dizi olarak kalmış çocukluk yıllarımda...


Sözün özü izlediklerimiz tamamen hayal ürünü...Bir hafta izlemesek internetten rahat bir şekilde izleme şansımız var.  Ben öyle yapıyorum. Hem bazan 2-3 bölüm biriktirip öyle izliyorum Kurtlar Vadisini böyle daha heyecanlı oluyor.


En heyecanlı yerinde kalan diziye hemen diğer bölümden devam ediyorsunuz. Bir hafta bekleme işkencesi de ortadan kalkmış oluyor.