Ezel Dizisi

ezeldizisi


Son dönem dizi piyasasının prim yapan işlerinden birisi de Ezel dizisi oldu. Baş rollerinde Kenan İmirzalıoğlu ve Cansu Dere'yi izlediğimiz dizinin yönetmenliğini ise Uluç Bayraktar yapıyor.


Senaryo açısından "Monte Kristo Kontu"na benzettiğim Ezel dizisi konunun işlenişi açısından iyi kotarılmış. Toygar Işıklı'nın müzikleri ve kurulan uyumlu dramaturji ile seyirciyi ekran başında tutuyor.


Film Ömer'in ya da yeni ismi ile Ezel'in intikamı üzerine kurulu. Kendisini kandıran sevgilisi ve arkadaşlarından sağlam bir intikam almak isteyen Ömer cezaevinde uğradığı bir saldırı nedeniyle yüzünü değiştirmek zorunda kalır. Dayının (Tuncel Kurtiz)  kendisine yardım etmesi sayesinde parayı da bulan Ömer cezaevinden Ezel olarak çıkar.


Başlarda intikam için onları öldürmeyi denese de başaramaz ve farklı bir intikam yolu seçer. Onların arasına sızmak ve onları yavaş yavaş bitirmek. Bir kumarbaz olarak çıkar karşılarına.


Şimdi dizinin şu andaki gidişatı iyi fakat bu çatışma daha ne kadar sürecek. Herkes, acaba intikamı nasıl alacak diye diziye odaklanmış durumda. Senaryo bu işi nasıl 40-50 bölüme yayacak açıkcası merak ediyorum. Yeni bazı merak öğeleri bulunmalı ve senaryonun ömrü uzatılmalı. Aksi takdirde başarısız 13 bölümlük diziler kervanına katılabilir.


Oyunculuklara gelince Kenan İmirzalıoğlu "Kabadayı" filminden beri üzerinde duran "Nasıl kıydınız lan bu delikanlıya?" modunda. Ordaki durum burda da kendisine yapılan haksızlık ve ardından gelen intikam isteği ile devam ediyor. Yakında Ejder Kapanı ile de önemli bir ses getirebilir.


Cansu Dere ise baştan beri eleştirilerin odağında kalmış durumda. Herkes kötü ve yapmacık bir oyunculuğu konusunda birleşiyor. Oysa ben aynı fikirde değilim. Dizinin yayınlanan tüm bölümlerini izledim ve bu role yakışan birisi olduğu kanısına vardım.


Oyunculuk konusunda en çok dikkat çeken isim ise Ali karakteri ile "Barış Falay"... 1972 Balıkesir doğumlu olan Barış Falay işin ocağında yetişmiş iyi bir tiyatrocu. ?Üç Kuruşluk Opera?, ?Misafir?, ?Kamyon?, ?Roberto Zucco?, ?Kırmızı Yorgunları?, ?Azizname?, ?Barış?, ?Bahar Noktası?, ?Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz?, ?Karar Kimin? ve daha bir çok oyunda oynamış iyi bir tiyatrocu. Özellikle konuşması orjinal.


Dizinin yapım firması ise Yaprak Dökümü ve Aşk-ı Memnu'dan tanıdığımız Ay Yapım. Son derece kaliteli işlere imza atan firmanın bundan sonraki işlerini de merakla bekliyorum. Yakında ATV'de yayınlanacak Özcan Deniz ve Vildan Atasever'in oynayacağı "Samanyolu" da bu firmadan çıkıyor bilginize.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar