Galatasaray-Bursaspor Maç Analizi

galatasaray-bursaspor


Bursaspor ligin zirvesini ilgilendiren maçı 1-0 kazanarak ben de varım dedi. Bu skorla 4 takım şampiyonluk potasında boy gösterecek.


Galatasaray maça ilginç bir tercihle çıktı. Forvette Arda tercihi bana göre yanlıştı. Arda burada hem yavaş kaldı hem de etkili olamadı. Galatasaray'ın maçın başından sonuna neredeyse pozisyonu yoktu.


Buna karşın iyi bir defans kurgusu ile sahaya çıkan Bursaspor özellikle Volkan Şen ile çok etkili oldu. Sercan pek etkili olamazken defansta Kirita inanılmaz bir performans ile oynadı.


Oyuna sonradan giren Elano ise yine yoklardaydı. Neeskens'in bir ara Bursasporlu oyuncu Ozan ile gerilimli tartışması ise ilginçti. Ancak Ozan'ın hareketi de çok sertti.


Sonuç itibariyle kazanmak için oynayan taraf Bursaspordu. Golü de Volkan Şen'in ayağından buldular. Maçın başından sonuna kadar hem çok koştular hem de uzun toplarla etkili olmaya çalıştılar. Ertuğrul Hoca şunu çözmüş, Galatasaray savunmasının arkasına atılan toplar çok etkili oluyor. Reejkard'ın buna bir çözüm bulması gerekiyor.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar