Mustafa Denizli Fenomeni

mustafadenizlibjk


Bu akşam Turkcell Süper Lig'de sekizde sekiz yapan Beşiktaş alkışlanmaya değer bir performans gösterirken çok eleştirilen ama dediği her zaman çıkan Mustafa Denizli'yi ayrı değerlendirmek gerekiyor. Bu arada Sivasspor karşısında 1-0 galip gelen Beşiktaş Lig'de 2. sıraya yerleşerek liderliğe göz kırpıyor.


Ligin başında aldığı kötü sonuçlarla çok eleştirilen ve yerden yere vurulan bir Beşiktaş ve dolayısıyla Mustafa Denizli vardı. Herkes bu ligin Fenerbahçe ve Galatasaray arasında geçeceğini tahmin ediyor ve Beşiktaş'ın bu gidişle kötü günler geçireceği yazılıp çiziliyordu. Mustafa Denizli ise bekleyin ve görün mantığıyla hareket ediyor ancak tribünler bir noktadan sonra bu söyleme de güvenmiyordu.


Her ne kadar öfke Yıldırım Demirören'e patladıysa da Mustafa Hoca'nın da artık takımın başından gitmesini gerekli görenler çoğunluktaydı. Tam da tribünlerin öfkesinin kriminal bir hal aldığı ortamda Beşiktaş üst üste maçlar kazanmaya başladı ve 3-0'lık Fenerbahçe galibiyeti ile taraftarına büyük bir moral destek verdi.


Manchester deplasmanına giderken açık konuşmak lazım taraftarın tek isteği takımlarının yenilmemesi idi. Geçen dönem yaşanan bir Liverpool maçı hala hafızalardan silinmemişti. Oysa Beşiktaş muhteşem bir direnç göstererek Old Trafford stadından başı dik ayrıldı. İkinci defa bir Türk takımına 1-0 yenilen Manchester United şaşkın, Mustafa Denizli ve futbolcuları ise gururluydu.


Daha bir ay önce köşelerde yerden yere vurulan Mustafa Hoca artık Türkiye'nin Sir ünvanını almaya hak kazanan bir teknik adamıydı. Bütün manşetlerde ne kadar iyi bir teknik adam olduğu yazıldı çizildi. O ise ödün vermediği çizgisinden şaşmadı ve "ligin ilk yarısını zirvede bitireceğiz" dedi. İşte bu hafta da Fenerbahçe ve Galatasaray yenildi ve Beşiktaş 6 puanlık bir maç daha kazandı.


Sözün özü Mustafa Hoca'nın her dediği çıkmaya devam ediyor.


Bu da ilginç bir fenomeni ortaya çıkardı. Mustafa Hoca çok eleştirilmesine ve her defasında takımına şans verilmemesine rağmen elindeki kadroyu çok iyi kullanarak Süper Lig'deki hocalara iyi dersler vermiş oldu. Bundan sonra çizecekleri grafiğin benim nazarımda bir önemi yok. Çünkü zor bir işi başardılar ve ligin zirvesine doğru ilerliyorlar.


Bu noktada Mustafa Hoca'nın Türkiye'nin en önemli teknik adamlarından birisi olduğunu bir kez daha kabul etmek ve saygı duymak gerekiyor. Bakalım ligin çehresi bundan sonra nasıl bir şekil alacak.

Yorum Gönderme

1 Yorumlar

 1. Öncelikle şunu belirtmem gerekir.. Bir beşiktaşlı olarak ilk haftalardaki aldığımız sonuçlara hiç kızmadım. Hatta koyu fenerli arkadaşlarım çok dalga geçerdi ve onları bile umursamazdım.. Bir arkadaşımda fenerbahçe derbisi öncesi o kadar b üyük konuştuş ki hatta beraberlikten alacağımız bir puan için bile dua etmemi söylemişti.. Onada gülüp geçtim.. Hatta o arkadaşım bana ne zaman böyle konuştuysa fenerbahçe beşiktaşın ayakları altında ezilmişti.. Çünkü, daha öncede böyle konuşmuştu ama biz fenerbahçe'den değil beraberlik kalecisiz yenerek puan almıştık.. Çok yıllar öncede aynı hatayı yapmış ama bu sefer fenerbahçe bize karşı hükmen yenilmişi ve bizim galibyet boşa gittiği gibi fenerin 3 puanı'da silinmemişti... 
  Ben her zaman beşiktaşı bir aşk olarak görmüşümdür..  Diğer taraftarlarımızda bu aşkı iyi bilir.. Biz sevdikçe beşiktaş güçlenir. Biz sevdikçe zirve bize kapılarını açar.. Mustafa denizlide aşk'a inandığı için şuan hakettiği yere doğru ilerlemektedir...

  Hep şöyle derler di... Tibet efendi,, ne olacak bu beşiktaşın hali diyorlardı.. Ben de her zaman ki gibi suyuordum.. Ama bu sefer konuşuyorum ve diyorum ki.. Bana halimizi soranlar önce kendi rezilliğinin cevabını versin sonra biz halimizi anlatalım..

  Bizim halimiz 1903 ten bu yana bellidir.. Dünya bizim taraftarımızı tanır ama sizi ancak kendi taraftarınız tanır...

  Saygılarımla
  Tibet...

  YanıtlayınSil