Neşeli Hayat

neseli hayat


Merakla beklenen ve son yılların en iyi Türk filmlerinden birisi olarak lanse edilen "Neşeli Hayat" 27 Kasım itibariyle sinemalarda gösterime girdi. Yılmaz Erdoğan'ın romantik komedi tadındaki bu filmine önemli bir rağbet olacağı şimdiden söylenebilir.


Uğur Vardan "Sezonun merakla beklenen yapımlarından 'Neşeli Hayat', umutsuzluklar içinde umut yeşerten, hüzünle komedi arasında gidip gelen, oyunculukları, senaryosu, sınıfsal göndermeleriyle ve zarifçe halledilmiş finaliyle son derece başarılı bir çalışma. Yılmaz Erdoğan'ın da sinematografisindeki en iyi film" yorumunu yapmış.


Film Rıza Şenyurt karakteri etrafında geçiyor. Geçmiş filmlerinde popüler dünyadan oyuncular kullanan Yılmaz Erdoğan bu sefer daha tanınmayan yüzlere ve BKM Mutfak oyuncularına yer vermiş. Bu da filmin başarılı bulunmasındaki en büyük etkenlerden birisi.


Filmin senaryosu da beğenilenler arasında. Hatta ödül bile getirebilir. Son dönem hatta bütün Türk sinemasında "yılbaşı" ya da noel kavramı hiç konu edilmedi. Bu da bu anlamda bir ilk olmuş.


Bayram tatili süresince tercih etmeniz gereken filmlerden birisi diye düşünüyorum.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar