UP

UP


2009 yılının en iyi animasyonlarından birisi olan "UP" geçenlerde gösterime girdi. Filmin Türkçe karşılığı "Yukarı Bak" anlamına geliyor.Amerika'da Mayıs 2009'da gösterime girmiş olmasına rağmen bizde yeni gösterime girdi. Animasyon filmlerine olan genel ilgim nedeniyle vakit kaybetmeden bu filme de gittim.


"Yukarı Bak", hayatı boyunca yaşamak istediği macera hayalini gerçekleştirmek için evine binlerce balon bağlayıp Güney Amerika'nın vahşi doğasına doğru yolculuğa çıkan 78 yaşındaki baloncu Carl Fredricksen'ın hikayesinin anlatıldığı yeni bir komedi.


Filmin dublaj olması başta korkutsa da usta isim Erol Günaydın'ın performansı bunların hepsini unutturuyor. Dublaj filmi izlemeyi pek sevmesem de bu filmdeki dublaj beni hiç irrite etmedi.


Film insanın hiçbir zaman vazgeçmemesi gerektiğini ve hayata devam etmesi gerektiği üzerinde duruyor. Pixar firması bu animasyonla yine sınırları epey zorlamış.


Bu sene en iyi animasyon seçilmesi yüksek ihtimal. Boş bir zamanda bu animasyonu mutlaka ama mutlaka izleyin. Kesinlikle bir animasyondan daha fazlası bu filmde var...

Yorum Gönderme

0 Yorumlar