Coffee Village Moda


Bir ülkede kahve içilen yerler çoğalıyorsa o ülkede ekonomik sıkıntı var demektir. Bu benim teorim değil bir kaç yıl önce bir ekonomi dergisinde okumuştum. Ya da şöyle söylemek mümkün bir ülkede işsiz sayısı arttıkça boş zamanı artan ve kahve içen sayısı da artacaktır.


Haber yeni kurulan bir kahve zinciri ile ilgili. Adı Coffee Village. İlk şubelerini Anadolu yakasında Moda'da açan Coffee Village kısa süre içerisinde 25 şubeye ulaşacakmış.


Bu şubelerin yatırımı kendi öz sermayelerinden karşılayacaklarını açıklayan Coffee Village Türkiye Genel Müdürü Zekai Akın, lokasyon ve metrekare değişkenlerini de göz önünde bulundurarak, her şube için 250 ila 300 bin TL arasında maliyet hesabı yaptıklarını söylemiş. Görünen o ki Franchise modeli kullanmadan bu kadar şubeye ulaşmayı hedefliyorlar.


Bu tarz lüks kahve mekanları her zaman tutmuştur. Çünkü satılan şeyin maliyeti ile satış fiyatı birbirine pek yakın değil. Bu konuda eleştiri yapılabilir belki ama sonuçta talep olduğu da ortada. Coffee Village bu konuda biraz daha cömert.


Zekai Akın: "İlk defa bizim piyasaya sunduğumuz Pişmaniyeli Türk Kahvesi?nde normal satış fiyatımız 2.40 TL. Biz bu ürünümüzü bankacı Coffee Village dostlarına mesai saat ve günlerinde 1.20 TL?ye sunacağız. Cheesecake?ler 2.95 TL... Öğrencilere, sağlık çalışanlarına da özel indirimler yolda... Hedefimiz ise 1 yıl içerisinde Moda?da, kahve denince herkesin bildiği ve geldiği bir yer olmak."


Fiyatlar fena değil...En azından bir kere ziyaret edip test edilmeyi hakediyor. En kısa süre içerisinde bunu yapıp izlenimlerimi yazacağım.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar